Nebyl vybrán žádný obrázek

Vrbovka malokvětá mletá nať, prášek 1000g

Antioxidant. Pohyblivost kloubů. Komfort (před) menstruační & menopauze. Normální funkce prostaty. Normální funkce dolních močových cest.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 699,00 Kč
Prodejní cena bez DPH607,83 Kč
Sleva
Hodnota DPH91,17 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Vrbovka malokvětá (Epilobium herba) je vytrvalá bylina, která dorůstá až 80cm výšky. Je známá po celé Evropě, v severských oblastech Islandu a Grónska, v Asii, včetně Malé Asie, Kavkazu, Sibiře, Dálného východu a Japonska. Její výskytl zabírá také velké části Severní Ameriky. Roste především v okolí lesů, v jejich lemech a pasekách, kde může tvořit v době květu nádhernou dominantu porostu. Dále na rumištích, na kamenitých, štěrkovitých i hlinitopísčitých porostech. V našich podmínkách ji nejčastěji nalezneme u potoků, v lučních příkopech a rybníků.

Fytoterapeuticky využitelnou částí vrbovky je nať s listy, stonkem i květy. Užívání vrbovky malokvěté se doporučuje pro udržení normálních funkcí kloubů, normální pohyblivosti. Řadí se do skupiny antioxidantů. Vrbovka malokvětá se doporučuje při problémech spojených s menstruací a menopauzou, kdy tiší příznaky a napomáhá hladšímu průběhu těchto procesů. Vrbovka je také schopna udržovat normální funkce dolních močových cest a přirozené zdraví prostaty.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Tradiční užívání: Jednu čajovou l žičku mletého prášku rozmícháme ve vodě a vypijeme. Užíváme 2x denně - ráno na lačno a vpodvečer. Při prevenci užíváme 1x denně ráno po dobu 6 týdnů 2x do roka.

TIP na přípravu: požadované množství nejprve vložíme do sklenice, přidáme pouze 2x více vody nežli obsahu prášku a rozmícháme na hustou pastu. Tuto pastu již libovolně doředíme tekutinou, přičemž nevznikají hrudky.

Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu

Obsah: 1 kg mleté natě vrbovky