Nebyl vybrán žádný obrázek

Bazalka pravá mleté listy 150g

Mleté zelené listy Bazalky s charakteristickou vůní italské kuchyně, jsou oblíbené do salátů, na ryby, luštěniny, maso, dušené maso, omáčky, polévky.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 48,00 Kč
Sleva
Cena / kg:
Dostupnost: 1 - 3 dny

Bazalka pravá sušená mletá

Bazalka pravá (Ocimum basilicum, čeleď hluchavkovité - Lamiaceae, SK: Bazalka pravá). Ovlivňuje žaludeční křeče a nadýmání, zlepšuje trávení a harmonizuje peristaltiku. Podporuje vykašlávání, mírní nespavost. Podporuje jaterní činnost.

Použitá část rostliny: listy rostliny

Vzhled a barva: světle zelené mleté listy

Vůně: charakteristická, výrazná

Způsob použit: saláty, koření na ryby, luštěniny, maso, dušené maso, omáčky, polévky, nejčastěji se používá v Italské kuchyni, využívá se v potravinářství i léčitelství

Historie a současnost: Bazalka je jednoletá rostlina vysoká 20-40 cm a pochází z Indie a Egypta, pěstuje se již od starověku. Do Evropy se dostala v 16. Století. Kvete v červnu až září a má bílé květy. Květy se odštipují, aby neubírali listům sílu, sklízí se otrháním listů, nebo uřezáním natě 10 cm nad zemí tak, že se část listů na rostlině ponechá, aby se mohla sklízet několikrát ročně.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Zklidnění - relaxace – spánek. Duševní & kognitivní činnost - krevní oběh. Normální funkce dýchacího systému. Normální trávení. Vylučování vody z organizmu.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.