495 - 110 Rosolovka řasotvará BAI MU ER 100g

Sušené plodnice houby velmi oblíbené jak v tradiční čínské medicíně, tak
i v kuchyni,
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 150,00 Kč
Sleva
Cena / kg:
Dostupnost: 1 - 3 dny

Rosolovka řasotvará je již po tisíciletí používaná v tradiční čínské medicíně jako léčivka.

V kuchyni je považována za delikatesu. V poslední době se rozrůstá obliba rosolovky v kosmetice, kde je využívána především pro zlepšení stavu pleti díky vysokému obsahu kyseliny hyaluronové. Při vnějším použití pleť hydratuje, rozjasňuje a revitalizuje.

Tradiční užití: Tři gramy rosolovky řasotvaré vložíme do 200 ml studené vody a přivedeme k varu. Na mírném ohni povaříme cca 10 min. a takto připravený odvar užíváme až 3× denně.

Před použitím rosolovky v kuchyni je potřeba ji omýt a následně vložit do studené vody, kde ji necháme máčet cca 15 min. Tím získá svoji původní bílou barvu, tvar a konzistenci. Následně můžeme používat do omáček, polévek, povařenou do salátů či dezertů i do sladkých pokrmů. Je bez chuti, má gelovou strukturu a je velice výživná. Vhodná je také na smažení.

Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotních tvrzeních, nám nedovoluje informovat vás o účincích této houby na váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích na internetu či v literatuře.

Surovina pro individuální použití

Přidává se do vývarů či rýžových kaší.

  • pomáhá při zotavování
  • obsahuje vysoké procento minerálů a stopových prvků
  • lze přidávat do běžné stravy, například do polévek či rizota
  • je součástí naší polévkové směsi Obnova základu (498)