Gymnéma lesní (Sylvestre) 1000g

Udržení normální hladiny cukru v krvi, metabolismus glukózy a tuků, snížení chuti k jídlu, zejména na sladké, pro kontrolu tělesné hmotnosti.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 1299,00 Kč
Sleva
Cena / kg:
Dostupnost: 1 - 3 dny

Gymnéma lesní (lat. Gymnema sylvestre) je liána dorůstající délky až 8 m. Domovinou jí je Indie, kde je známá více než 2000 let jako součást tradiční ájurvédské medicíny. Přední místo zaujímá mezi indickými bylinami, kde je nazývána gur – mar, což lze přeložit jako zabíječ cukru. Hlavní obsahovou látkou je peptid (gurmarin). Sběrnou částí pro fytoterapeutické účely je list, který se užívá vnitřně formou odvaru.

Gymnéma lesní přispívá k udržení normální hladiny cukru v krvi, podporuje metabolismus glukózy a tuků. Přispívá ke snížení chuti k jídlu, zejména chuti na sladké a je doporučována při kontrole tělesné hmotnosti.

Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006, o výživových a zdravotních tvrzeních, nám nedovoluje informovat vás o dalších účincích této rostliny na váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích na internetu či v literatuře.

Tradiční užití: Jednu vrchovatou čajovou lžičku sušených listů přelijeme 200 ml vroucí vody. Necháme odstát 10 min, poté scedíme a podáváme teplé. Takto připravený nálev užíváme 2 - 3× denně.

Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu