Corpet MRL - Coriolus mycélium/biomasa 250g

Balení obsahuje 250g jemě mleté biomasy sestávající ze zárodků plodnic (primordia) a podhoubí (mycélia) houby
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 2290,00 Kč
Prodejní cena bez DPH1991,30 Kč
Sleva
Hodnota DPH298,70 Kč
Dostupnost: Skladem

Dietetický veterinární přípravek

Balení obsahuje 250 g jemně mleté biomasy sestávající ze zárodků plodnic (primordia) a podhoubí (mycélia) houby Coriolus versicolor, outkovky pestré, yunzhi, kawaratake. Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojové houbě, a je dále umocněn využitím i jejího enzymaticky aktivního podhoubí.

Dietetický veterinární přípravek MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány při výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami či plísněmi, a že nejsou přítomny pesticidy.

Čínský název Coriolusu je složen ze znaků yun (oblaka) a zhi (houba). V překladu má tedy název „Oblačná houba“. Tvarem a členěním plodnic připomíná oblaka. Outkovka pestrá je dřevokazná houba z čeledi chorošovité. Plodnice jsou 2-8 cm široké. Rostou hustě střechovitě nad sebou ve skupinách. Mají velmi pestré zbarvené povrchu plodnic v kruhových pásech. Obvykle parazitují na mrtvém dřevě listnatých stromů, výjimečně také na jehličnanech. Plodnice outkovky pestré se využívají v přírodním léčitelství Číny, Koreje a Japonska.

Doporučené denní veterinární dávkování v závislosti na váze zvířete 1-6 lžiček odměřujících 2 g, více viz etiketa.

Prodej outkovky pestré jako doplňku stravy byl českými úřady zakázán s odkazem na legislativu o Potravinách nového typu. Se státem se kvůli tomuto zákazu soudíme, protože odporuje nejen selskému rozumu, ale porušuje i lidská práva obyvatel ČR, a navíc byl uložen v rozporu s platnou legislativou.

nedejmesicoriolus.cz

Navštivte také stránky věnované houbové výživě www.houbovavyziva.cz

Datum Minimální trvanlivost do: vyznačeno na obalu.

Složení: viz Etiketa.

Další názvy této houby, ale s nesprávným přepisem: koriolus, koryolus, coryolus, korijolus, korpet.