Omlouváme se za dočasné omezení platbami přes platební bránu (nadále lze platit bankovním převodem i dobírkou)

Nebyl vybrán žádný obrázek

Proskurník kořen řezaný 500g

Normální trávení a činnost střev. Normální funkce dýchacího systému. Antibakteriální aktivita.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 189,00 Kč
Sleva
Cena / kg:
Dostupnost: 1 - 3 dny

Sušený, neloupaný, řezaný kořen proskurníku lékařského, někdy nazývaného - ibišek (Althaea officinalis L.).

Proskurník lékařský (Althaea officinalis, čeleď slézovité - Malvaceae, SK: Ibiš lekársky). V kořeni proskurníku se nachází až do 35% slizu, který obsahuje galaktoramnozany, glukany a arabinogalaktany, do 37% škrobu, asi 10% glukózy, 2% asparaginu a betainu, pektin, flavonoidy a minerální látky. Listy obsahují do 10% slizu, pektin, flavonoidy, organické kyseliny a stopy silice. Květy obsahují mj. i silice (0,02%).

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální trávení a činnost střev. Normální funkce dýchacího systému. Antibakteriální aktivita.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Způsob použití: odvar, tinktura.

Doporučené dávkování: Sliz se nejlépe získá macerací: Studený macerát: 1 čajovou lžičku rozdrceného kořene dáme do studené vody a 1 až 2 hodiny necháme za občasného zamíchání vyluhovat, scedíme a m írné ohřejeme. Při kašli třikrát až čtyřikrát den n ép o doušcích vypijeme 1 šálek.

Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu

Balení: 500 g