Nebyl vybrán žádný obrázek

Boswellia serrata - prášek z pryskyřice 100g

Normální stav kostí a kloubů. Normální funkce střevního traktu. Normální funkce dýchacího systému.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 125,00 Kč
Prodejní cena bez DPH108,70 Kč
Sleva
Hodnota DPH16,30 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Boswellia serrata je svým vzrůstem celkem malý strom. Jeho výška se pohybuje mezi 2 až 8 metry. Listy jsou řapíkaté a lichozpřežené a rostou ve skupenstvích. Spodní strana je většinou světlejší než svrchní. Květy jsou drobné a mají světlou barvu. Nejčastěji je strom obsypán bílými či žlutými okvětními lístky. Plodem je maximálně jeden centimetr velká tobolka. Zvláštností je, že se ze stromu nevyužívají žádné listy, květy ani plody, nýbrž světlá tekutina, která ze stromu vytéká, jakmile nařízneme jeho světlou kůru.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální stav kostí a kloubů. Normální funkce střevního traktu. Normální funkce dýchacího systému. Normální činnost gastrointestinálního traktu. Normální činnost srdce, hladina cholesterolu v krvi. Duševní zdraví. Normální funkce reprodukčního systému. 

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Dávkování: Optimální dávka prášku jsou 2 gramy denně, které přidáme do vody, šťávy, džusu nebo čaje a zamícháme. Boswellii můžeme přidat také do pokrmu nebo smoothie. Neužíváme nalačno. Prášek je bílý a má aromatickou vůni.

Pro koho není Boswellia vhodná

    Boswellia serrata je doplněk stravy, ale nenahrazuje pestrou stravu
    Uchovávejte na bezpečném místě mimo dosah dětí
    Nepřekračujte uvedené doporučené denní dávkování
    Boswellia serrata není vhodná pro těhotné a kojící ženy

Boswellia serrata nemá žádné vedlejší účinky, ale jejímu užívání by se měly vyhnout těhotné ženy, protože může zvýšit riziko potratu. Kojící ženy by se měly před užíváním poradit se svým ošetřujícím lékařem. Neužívejte společně s léky tlumící bolest a nepodávejte dětem do 10 let