Kategorie e-shopu

Nejprodávanější v kategorii

Onemocnění štítné žlázy
Nemocemi štítné žlázy trpí více žen než mužů. Zůstávají však často nediagnostikovány. Po stanovení diagnózy je onemocnění dobře léčitelné. Pod lékařským dohledem mohou potravinové doplňky přispět k úspěšné léčbě.

Co je štítná žláza?

Oxidační stres je nerovnováha mezi tvorbou volných radikálů, které vznikají jako vedlejší produkt okysličování a látkové výměny, a schopností organismu rychle odbourávat a detoxikovat reaktivní meziprodukty. Oxidační stres se u lidí podílí na mnoha nemocech, jako je například ateroskleróza, Parkinsonova nemoc, srdeční selhání, infarkt myokardu, Alzheimerova choroba, fragilní X chromozom a chronický únavový syndrom, nicméně krátkodobý oxidační stres může být důležitý v prevenci stárnutí díky vyvolání procesu známého jako mitohormesis. Tyto volné radikály dokáží zachytit látky, známé jako antioxidanty a tím snižují riziko oxidačního stresu.

viz revma

Sněť slezinná

viz antrax

Revma je lidový název pro bolesti kloubů, svalů a šlach a není lékařským termínem. Revmatická onemocnění ano - označuje se tak skupina onemocnění, která postihuje klouby, kosti, páteř, svaly, šlachy, prostě řečeno pohybový aparát. Revmatická onemocnění se dále rozděluje do několka dalších skupin. Nejznámějšími revmatickými onemocněními jsou revmatoidní artritida, Bechtěrevova nemoc, tenisová loket či psoriáza neboli lupénka.

Antrax - Sněť slezinná je závažná bakteriální infekce zvířat, která se může v některých případech přenést také na člověka. Pokud se tak stane, postihuje nejčastěji kůži, méně často plíce. Původně byl nazýván nemocí z dobytka, protože nejčastěji postihoval lidi, pracující s domácími zvířaty, a vůbec nejčastěji ty, kdo pracoval s ovčí vlnou. Ovce byly v minulosti nejčastějším přenašečem.

Strana 1 z 12