Kategorie e-shopu

Nejprodávanější v kategorii

Boswelie – Kadidlovník pilovitý (Boswellia sacra)

Rod: dvouděložné
Čeleď: březulovité
Původ: Omán
Oblasti výskytu: Arabský poloostrov, Afrika, Indie, Írán, Střední východ

Vilcacora - Uňa de Gato, latinsky Uncaria Tomentosa, český název Řemdihák plstnatý nebo také kočičí dráp

I když má tato bylina český název řemdihák, málokdo ji takto zná - nejrozšířenějším názvem je vilcacora, kočičí dráp nebo Uňa de Gato. Vilcacora patří mezi cévnaté rostliny, krytosemenné, vyšší dvouděložné, hořcotvaré, mořenovité, roste v tropických deštných pralesích největší přírodní lékárny světa - Amazonie. Najdeme ji i jinde a v různých odrůdách, ale nejúčinnější jsou právě rostliny, které vyrostly v Amazonském pralese. Jde o liánu se silnými lodyhami, kterými oplétá jiné rostliny.

První strom moringa oleifera - moringa olejodárná se zrodil v pradávných dobách v podhůří Himaláje. Dnes je rozšířená po celém subtropickém a tropickém pásu, ale především v Indii je jednou z nejužitečnějších a nejpěstovanějších hospodářských plodin vůbec. Je považována  za jednu z nejvšestrannějších a nejužitečnějších rostlin na světě.  Bývá také označována jako zázračný strom, strom života.

viz Gotu cola - klikněte sem

Lékořice lysá není jen surovinou k výrobě známých pendreků. Jde o léčivku, patřící např. v čínské medicíně mezi základní byliny a zmínky o ní pocházejí již z prvního atlasu rostlin, starého 5 tisíc let. Jako přísada do směsí bylin se často používá i proto, že má příjemnou sladkou chuť.

Pod názvem Brahmi se označuje skupina bylin, především gotu cola - pupečník asijský a bacopa monieri - bakopa drobnolistá. Obě tyto bylinky vypadají úplně jinak, jejich účinky jsou ale velmi podobné.

viz Gotu cola - Pupečník asijský

GOTU COLA PRODUKTY ZDE

Strana 1 z 11