Rakytník řešetlákový plod mletý 100g

Vysoký obsah účinných látek předurčuje rakytník pro podporu imunitního systému,přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu. Rakytník je vhodný pro všechny vytížené osoby - sportovce, děti, starší lidi - a to i k dlouhodobému užívání.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 149,00 Kč
Prodejní cena bez DPH129,57 Kč
Sleva
Hodnota DPH19,43 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Rakytník řešetlákový je dvoudomý keř dorůstající výšky až 6 m. Byl známý již v dávné minulosti a tradičně využíván ve fytoterapii Ruska, Sibiře i některých částí Číny. Předmětem sběru jsou plody, které dozrávají od srpna do října. Plodenství tvoří podlouhlé oranžové baly kolem trnitých větví.

Vysoký obsah účinných látek předurčuje rakytník pro podporu imunitního systému,přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu. Rakytník je vhodný pro všechny vytížené osoby - sportovce, děti, starší lidi - a to i k dlouhodobému užívání. Poměrně přesně je popsán vliv rakytníku na zažívací ústrojí , normalizuje vylučování trávicích enzymů i žluči. Rakytník řešetlákový přispívá k udržení normálních funkcí kardiovaskulárního systému. Ve fytoterapii je využíván také jako prostředek prospěšný pro normální zdraví kůže.

Tradiční užití: Jednu čajovou lžičku rozmícháme ve vodě a užíváme 2–3× denně. Lze přidat do různých jídel.

TIP na přípravu: Do sklenice s práškem přidáme pouze 2x více vody nežli prášku a rozmícháme na pastu, kterou rozředíme tekutinou – nevznikají hrudky.

Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu