Kakaové boby nepražené sekané BIO 250 g Iswari

Díky šetrnému zpracování při nízkých teplotách a bez pražení jsou v nich zachovány všechny bohaté nutriční látky. Mimořádné hodnoty antioxidantů Bohaté na nenasycené mastné kyseliny omega 6. Obsahuje zejména hořčík, železo, síru, chrom, ...
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 225,00 Kč
Prodejní cena bez DPH195,65 Kč
Sleva
Hodnota DPH29,35 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Balení obsahuje 125g sušených semen kakaových bobů kakaovníku Arriba od Iswari jsou sušená semena plodů kakaovníku Arriba. Díky šetrnému zpracování při nízkých teplotách a bez pražení jsou v nich zachovány všechny bohaté nutriční látky. Indiáni kakaové boby nazývali pokrmem Bohů.

Mimořádné hodnoty antioxidantů
Bohaté na nenasycené mastné kyseliny omega 6
Obsahuje zejména hořčík, železo, síru, chrom, mangan a zinekKakao je nejbohatší plodinou na antioxidanty, které nás chrání před degenerativním a rakovinotvorným působením volných radikálů (vznikajících ve znečištěném prostředí, nekvalitní stravě, přirozenou radioaktivitou, apod.). Jejich množství je klasifikováno tzv. ORAC jednotkami – kakao jich obsahuje více než 500 (např. u nás na antioxidanty bohaté borůvky obsahují cca 50 ORAC). V kakau jsou zastoupeny v podobě polyfenolů, katechinů a epikatechinů. 

Kakao obsahuje nenasycené mastné kyseliny omega 6, které jsou však v čokoládách pražením znehodnoceny na zdraví škodlivé transmastné kyseliny.

Kakao rovněž obsahuje řadu minerálů a vitamínů. Je zdrojem hořčíku, železa, síry, chromu, manganu, zinku a mědi.


Způsob použití

Přidejte do müsli, dezertů, jogurtů, ranních cereálií, apod.

Truffels s kakaovými boby a goji:
ingredience: 1 lžička kakaových bobů, 1 lžička goji, 1 lžička kokosového oleje, 1 lžička karobového prášku, 4 mandle, 5 datlí.
Vše společně nasekejte v robotu na hrubou směs, která půjde tvarovat. Vytvořte truffles. Servírujte na talíři posypané karobovým práškem. Dobrou chuť!