Kakaové boby nepražené sekané Pobřeží Slonoviny 250g

250 g balení čokolády v té nejčistší podobě. Sekané kakaové boby jíte jako oříšky, chutná jako čokoláda bez typické sladkosti. Pochází z Pobřeží Slonoviny. Silný antioxidant a mírný stimulant.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 199,00 Kč
Prodejní cena bez DPH173,04 Kč
Sleva
Hodnota DPH25,96 Kč
Dostupnost: SKLADEM

Nepražené kakaové boby - to je pravá čokoláda v té nejčistší a nejzdravější podobě. Tyto sekané kakaové boby pochází z Pobřeží Slonoviny. Jsou jemně fermentované, tudíž si zachovávají typičtější čokoládovější aroma. Kakaové boby se řadí mezi superpotraviny - superfoods s nezanedbatelnými účinky na lidský organismus. Kakaové boby nejsou jen surovinou pro výrobu čokolády. Ne nadarmo jej domorodci z Jižní Ameriky, odkud kakao pochází, přezdívají pokrmem bohů. Kakao obsahuje širokou škálu vitamínů, minerálů, antioxidantů. Mají přes 300 různých látek, včetně takových jako anandamid, arginin, dopamin, tryptofan, theobromin. Užívání čistého kakaa doplňuje hladinu hořčíku v organismu a zabraňuje jeho předčasnému stárnutí. Moderní studie zařadily kako mezi superpotraviny s vysokým obsahem antioxidantů. Kakaový prášek, který již prošel procesem pražení, obsahuje antioxidantů až 20x méně.

Nepražené kakaové boby obsahují látky přímo ovlivňující psychickou pohodu a výkonnost organismu. Díky působení kanabinoidu anandaminu, esenciální aminokyseliny tryptofanu, fenylalaninu a theobrominu dochází k vyplavení několika hormonů mj. serotoninu, jenž mají jako komplex za následek - pocit uvolnění, štěstí, klesnutí hladiny stresových hormonů a zároveň mírnou stimulaci, podněcující k další tvořivosti. Kakaové boby se v tomto stávají skvělým antistresorem a adaptogenem. Pocit uvolnění a mírná stimulace se dostaví již velmi brzy po požití kakaových bobů – řádově do několika desítek minut. Dojde k rozjasnění očí, mysli a ke zvýšení chuti do práce. Kakaové boby se tímto stávají skvělým pomocníkem při studiu, či psychicky a fyzicky náročných zaměstnáních a úkonech.

Cítíte se dobře po konzumaci čokolády? Nepražené kakaové boby obsahují několikanásobně více energizujících látek než čokoláda.

Chuť surového nepraženého kakaa někdo kdysi nazval tou nejčokoládovější čokoládou. Toto přirovnání je maximálně výstižné. Při prvním okusení budete cítit silnou výraznou čokoládovitost avšak beze stop sladkosti. Toto první setkání automaticky vybídne člověka k další ochutnávce. Sekané boby jsou na skus měkké podobně jako lískové oříšky. Neškodí zubům a v menší míře jsou vhodné i pro děti. Na kakaové boby si člověk zvyká postupně během jednoho 50g balení. Mnohým lidem schází enormní sladkost čokolády, ale po konzumaci určitého množství se vám již žádná čokoláda nebude zdát dost čokoládová.