Kategorie e-shopu

Camu Camu prášek 50g

Ovoce Camu-camu podporuje imunitní systém, je velice silným antioxidantem. Camu camu obsahuje velké množství vitaminu C, riboflavin, niacin, železo, fosfor, draslík, beta-karoten, vápník, leucin, proteiny, serin, thiamin, valin, terpeny.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 259,00 Kč
Prodejní cena bez DPH214,05 Kč
Sleva
Hodnota DPH44,95 Kč
Dostupnost: SKLADEM

Camu Camu,  Myrciaria dubia, camocamo Cacari. Ovoce Camu-camu podporuje imunitní systém, je velice silným antioxidantem.

Popis rostliny:

Camu Camu je strom rostoucí v záplavových oblastech amazonie, především pak v Peru a Brazílii. Běle kvetoucí strom (keř) také známý jako rumberry, cacari, camocamo, guavaberry. Camu Camu dorůstá do výšky až 6 metrů, roste v západní částí Amazonky, především v Peru, ve vlhkých tropických klimatech. Vyskytuje se poblíž řek a vlhkých stanovištích, odolává povodním a proto je k nalezení především v zátopových oblastech Peru a brazilských deštných pralesíc. Plody jsou drobné, červené barvy o velikosti do 3cm. Váží od 6 do 14 gramů a mají většinou dvě jádra. Na každém keři lze vypěstovat až 12 kilo ovoce. Plody se využívají jako ovoce v široké míře v potravinářském průmyslu při výrobě marmelád, zmrzlin, džusů a různých pochutin.

Pěstování Camu Camu nabývá v Peru nezvyklý rozmach, vláda Peru rozdává zemědělcům dokonce sazenice Camu Camu zdarma. Zatím bylo provedeno pouze několik studií na účinnost Camu Camu, avšak již nyní naznačují vynikající výsledky pro boj s viry, při některé z nich byl zjištěn i vliv na mírnění úzkosti a depresích.

Camu camu obsahuje velké množství vitaminu C, riboflavin, niacin, železo, fosfor, draslík, beta-karoten, vápník, leucin, proteiny, serin, thiamin, valin, terpeny.

Použití: Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat žádné informace, které obsahují zdravotní tvrzení.


Tradiční užití:
malou lžičku Camu Camu užíváme rozmíchanou s vodou, či jinou šťávou 3x denně. Doporučuje se přidávat do jídel, do zmrzlin a koktejlů pro zvýšení jejich nutriční hodnoty.

Upozornění: Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není vhodný pro děti do 3 let a těhotné a kojící ženy