Pyré borůvky 10% cukru 1kg Ponthier

Ovocné pyré z Ponthier se vyznačují mimořádně intenzivní barvou a autentickou chutí. Borůvky jsou všeobecně známé jako jeden z nejsilnějších antioxidantů, chránící buňky před volnými radikály, zlepšují noční vidění a léčí šeroslepost.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 725,00 Kč
Prodejní cena bez DPH630,43 Kč
Sleva
Hodnota DPH94,57 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Ovocné pyré z Ponthier se vyznačují mimořádně intenzivní barvou a autentickou chutí.

Borůvka - Vaccinium myrtillus L. je jedním z nejzdravějších druhů ovoce u nás. Borůvky jsou všeobecně známé jako jeden z nejsilnějších antioxidantů, chránící buňky před volnými radikály, zlepšují noční vidění a léčí šeroslepost, působí proti rakovině a navíc se řadí i mezi chuťově nejlepší ovoce. Sušené borůvky si zachovávají stejné vlastnosti jako plody čerstvé.

Plody obsahují třísloviny, antioxidanty, bioflavonoidy, karotenoidy, provitamín A, resveratrol, vitamín C, vitamíny skupiny B, ovocné cukry, malé množství tuků, hořčík, draslík, mangan, železo, měď, zinek, chrom.

Borůvky zlepšují noční vidění a léčí šeroslepost, zvyšují a zlepšují imunity, působí preventivně a léčebně jako doplňující prostředek proti infekcím. Díky antioxidačnímu vlivu prodlužují život. Dokážou chránit před stařeckou demencí, pomáhají při průjmech a jiných střevních onemocněních. Jsou močopudné - zvyšují množství moči, čím napomáhají odvodňování a léčbě některých otoků a zánětů močových cest. Mají vlastnosti snižující hladinu cholesterolu a tuků v krvi, chrání tělesné buňky proti volným radikálům, prospívají regeneraci sliznic, podporují boj proti obezitě snižováním hmotnosti. Mají i uklidňující a protistresový účinek. Borůvky včetně čaje z listí zvyšují odolnost vůči radiaci.