Brusinky (klikva) půlky mrazem sušené - lyofilizované 60g

Vitamín C, minerály, arbutin, proanthokyanidiny (PAC), zachovalá chuť, aroma čerstvého ovoce a vitamíny.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 211,00 Kč
Prodejní cena bez DPH183,48 Kč
Sleva
Hodnota DPH27,52 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

MRAZEM SUŠENÉ OVOCE - LYFILIOZÁTY
Proces lyofilizace (sušení sublimací za mrazu) je nejšetrnějším postupem sušení potravinářských produktů. Takto sušené ovoce nebo zelenina si zachovává kolem 90 % původních charakteristik (tvar, barva, aroma, vitamíny, nutriční hodnota).

Kanadská brusinka mrazem sušená je dobrým zdrojem vlákniny a vitaminu C, který přispívá k normální psychické činnosti a funkci imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm. Brusinky dále obsahují železo, vápník, hořčík nebo vitamin B6. O dalších účincích kanadských brusinek se dozvíte ve volně dostupných publikacích.

Lyofilizace eliminuje většinu mikrobiálních nečistot a zajišťuje dlouhou trvanlivost produktu (2 roky). Lyofilizáty nacházejí uplatnění jako aditiva do potravin nebo mohou být použity jako samostatná potravina. Neocenitelný význam mají pro instantní výrobky (snadná rekonstituce původních vlastností), výrobky vyžadujících nízký obsah vlhkosti (náplně tyčinek) nebo vysokou mikrobiální stabilitu.

Brusinka mají vysoký obsah vitamínu C, tříslovin, minerálů, arbutinu, proanthokyanidinů (jenž se ukazují jako jeden z nejúčinnějších látek působícím proti množení bakterií v močovém měchýři) a zároveň vynikajících antioxidantů.

Doposud schválená zdravotní tvrzení pro brusinku:

Normální stav kostí a kloubů
Úleva při premenstruační syndromu / menopauze
Antioxidant
Přirozená obranyschopnost -odolnost

Obsažený vitamin B6 přispívá k normální syntéze cysteinu, energetickému metabolismu a metabolismu homocysteinu. Dále působí na činnost nervové soustavy, metabolismus bílkovin a glykogenu. Vitamin B6 dále přispívá k běžné psychické činnosti, tvorbě červených krvinek, k normální funkci imunitního systému, snižuje míru únavy a vyčerpání a má vliv na regulaci hormonální aktivity.

Složení: 100% kanadská brusinka, mrazem sušená, bez přísad a konzervačních látek.

Skladování: Uchovávejte při pokojové teplotě, zabraňte styku se vzdušnou vlhkostí. Pečlivě uzavírejte.