Acai Berry šťáva z plodů BIO 500ml

Silný antioxidant, obsahuje řadu vitamínů - B1, B2, B3 C, E, A, minerály, nenasycené mastné kyseliny, aminokyseliny, flavonoidy, bílkoviny, vlákninu.
Základní cena s DPH339,00 Kč
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 310,00 Kč
Sleva-29,00 Kč
Hodnota DPH40,43 Kč
Dostupnost: SKLADEM

100% šťáva z plodů Acaí - Sirupovitá konzistence. Jemně nasládlá chuť připomínající kombinaci třešní, brusinek a citronu.

Chuť šťávy lze přirovnat k mixu šťávy z červené řepy a mrkve, ve které se promítají oříškové podtóny.  Šťávu lze pít samotnou nebo smíchat s vodou či džusem. Šťávu nevystavujte vysokým teplotám - ztrácí pak na blahodárných účincích!

• Vyrobeno pouze ze zralých plodů, které jsou sbírány ručně.
• Bez obsahu konzervačních látek - stabilizováno pouze pasterizací
• Neobsahuje uměle přidané látky - barviva, sladidla ani jiná umělá dochucovadla - je zcela přírodní
• Důkazem výjimečné kvality a čistoty jsou BIO certifikáty, kterými tato šťáva disponuje.

Objem lahve: 0,5 litru. Obalový materiál: zatmavené sklo
Doba trvanlivosti: 2 roky
Země původu: Brazílie, plněno do lahví v Německu specializovanou firmou Thussa

Dávkování: 2× denně 30 ml nalačno

Proč užívat Acaí v tekuté podobě?
Hlavní výhodou je vysoká vstřebatelnost účinných látek střevní sliznicí, která dosahuje až 95%. Každý doplněk stravy, který je v tekuté podobě (koloidní roztok) má vysokou vstřebatelnost. Naproti tomu vstřebatelnost účinných látek ze sušených plodů je mnohem nižší, což je ovlivněno zejména kvalitou rozkousání v dutině ústní a následnou kvalitou natrávení v tenkém střevě, které je nutným předpokladem pro absorbci jednotlivých vitamínů, minerálů atd. Vliv na vstřebatelnost má i jiná přijatá potrava spolu se sušenými plody, proto je doporučeno pít Acai šťávu na lačno.

Použití: Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat žádné informace, které obsahují zdravotní tvrzení.

Acai jsou plody palmy Euterpe oleracea, která roste v jihoamerické Amazonii. Palma Acai dorůstá až 25 m a plodí kolem 20 kg plodů, které jsou významným prvkem v potravě zdejšího obyvatelstva. Vzhledem se plody Acai podobají borůvkám. Mají temně tmavě modrou barvu, kterou získávají díky přírodní látce anthokyaninu (silný antioxidant). Mají kakaovou vůni a chuť. Testováním antioxidační aktivity bylo zjištěno jedno z nejvyšších čísel ORAC (oxygen radical absorbance capacity), tedy schopnost pohlcení volných kyslíkových radikálů. Acai je tedy v tuto chvíli jeden z nejsilnějších antioxidantů na světě. Dále obsahuje řadu vitamínů - B1, B2, B3 C, E, A, minerály, nenasycené mastné kyseliny, aminokyseliny, flavonoidy, bílkoviny, vlákninu a především antioxidanty.

Acai je stejně jako Maqui brán v posledních letech jako zázračná potravina určená k hubnutí. Mnohdy je deklarováno jako zázračný doplněk na hubnutí, což samozřejmě není žádný. Nicméně i přes nejasné působení dochází při užívání acai k celkem výraznému váhovému úbytku. Pravděpodobně je to způsobeno odstraněním stresového působení volných radikálů a povzbuzením metabolismu.