Acaí prášek BIO, RAW Dragon Superfoods 100g

Acai Berry je velmi výživné ovoce z Jižní Ameriky. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, stejně jako mnoho antioxidantů a vlákniny. Acai berry prášek je vynikající doplněk stravy do vašeho každodenního života, lze z něj připravit ...
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 489,00 Kč
Prodejní cena bez DPH425,22 Kč
Sleva
Hodnota DPH63,78 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Acai Berry je velmi výživné ovoce z Jižní Ameriky. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, stejně jako mnoho antioxidantů a vlákniny.

Použití: Acai berry prášek je vynikající doplněk stravy do vašeho každodenního života, lze z něj připravit šťáva, nebo jej do šťávy přisypat, vznikne tak velmi chutný nápoj.

100 g obsahuje v průměru: 
-
Energie 80 kcal
- Bílkoviny 9,8 g
- Tuky 41,2 g
- Sacharidy 17,4g
- Vláknina 24,4 g

Země původu: Brazílie

Acai berry - čistý prášek z sušeného ovoce acai patří mezi nejoblíbenější ovoce posledních let, a to nejenom v povodí Amazonie, kde se řadí mezi významné léčivé i potravinové suroviny již po staletí. Dnes je již jeho obliba celosvětová. Acai má prokazatelně pozitivní účinek na celý organismus a právem se tak řadí mezi úzkou skupinu potravin s vysokou výživovou hodnotou, značenou „Super Foods “.

Acai jsou plody palmy Euterpe oleracea, která roste v jihoamerické Amazonii. Palma Acai dorůstá až 25 m a plodí kolem 20kg plodů, které jsou významným prvkem v potravě zdejšího obyvatelstva. Vzhledem se plody Acai podobají borůvkám. Mají temně tmavě modrou barvu, kterou získávají díky přírodní látce anthokyaninu (silný antioxidant). Mají kakaovou vůni a chuť. Testováním antioxidační aktivity bylo zjištěno jedno z nejvyšších čísel ORAC (oxygen radical absorbance capacity), tedy schopnost pohlcení volných kyslíkových radikálů. Dále obahuje řadu vitamínů - B1, B2, B3 C, E, A, minerály, nenasycené mastné kyseliny, aminokyseliny, flavonoidy, bílkoviny, vlákninu.

veřejný zdroj:

http://en.wikipedia.org/wiki/Oxygen_radical_absorbance_capacity
http://en.wikipedia.org/wiki/Acai

Hojně je využíváno sportovci.

Acai je stejně jako Maqui brán v posledních letech jako zázračná potravina určená k hubnutí. Mnohdy je deklarováno jako zázračný doplněk, což samozřejmě není žádný. Nicméně i přes nejasné působení dochází při užívání acai často k výraznému váhovému úbytku. Pravděpodobně je to způsobeno odstraněním stresového působení volných radikálů a povzbuzením metabolismu.

Tradiční užití: 2 lžičky prášku rozmíchat ve vodě, džusu, šťávě a vypít na lačno. Vhodné užívat 3x denně před jídlem po dobu aspoň 10 dnů, optimální jsou tři týdny. 100g balení je pro desetidenní intenzivní kůru.