ACAI BIO ISWARI 70g

Acai obsahuje mimořádné množství antioxidantů, nenasycených mastných kyselin omega 3, 6 a 9, vitamínů a minerálů.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 319,00 Kč
Prodejní cena bez DPH277,39 Kč
Sleva
Hodnota DPH41,61 Kč
Dostupnost: 1 - 2 dny

Acai berry - čistý prášek z mrazem sušeného ovoce acai patří mezi nejoblíbenější ovoce posledních let, a to nejenom v povodí Amazonie, kde se řadí mezi významné léčivé i potravinové suroviny již po staletí. Dnes je již jeho obliba celosvětová. Acai má prokazatelně pozitivní účinek na celý organismus a právem se tak řadí mezi úzkou skupinu potravin s vysokou výživovou hodnotou, značenou „Super Foods “. Ale protože podle úředníků z EU, konkrétně podle  Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat neschválená zdravotní tvrzení, musíme následující text od původního pořádně okleštit.

Acai jsou plody palmy Euterpe oleracea, která roste v jihoamerické Amazonii. Palma Acai dorůstá až 25 m a plodí kolem 20kg plodů, které jsou významným prvkem v potravě zdejšího obyvatelstva. Vzhledem se plody Acai podobají borůvkám. Mají temně tmavě modrou barvu, kterou získávají díky přírodní látce anthokyaninu (silný antioxidant). Mají kakaovou vůni a chuť. Testováním antioxidační aktivity bylo zjištěno jedno z nejvyšších čísel ORAC (oxygen radical absorbance capacity), tedy schopnost pohlcení volných kyslíkových radikálů. Dále obahuje řadu vitamínů - B1, B2, B3 C, E, A, minerály, nenasycené mastné kyseliny, aminokyseliny, flavonoidy, bílkoviny, vlákninu. Hojně je využíváno sportovci.

veřejný zdroj:

http://en.wikipedia.org/wiki/Oxygen_radical_absorbance_capacity
http://en.wikipedia.org/wiki/Acai

Acai je stejně jako Maqui brán v posledních letech jako zázračná potravina určená k hubnutí. Mnohdy je deklarováno jako zázračný doplněk, což samozřejmě není žádný. Nicméně i přes nejasné působení dochází při užívání acai často k výraznému váhovému úbytku. Pravděpodobně je to způsobeno odstraněním stresového působení volných radikálů a povzbuzením metabolismu.

Způsob použití


Prášek z acai vzáleně připomíná chuť sušených borůvek. Přimíchejte 1 lžičku do ovocné šťávy, džusu, salátu, mléčného nebo ovocného koktejlu, dezertu, jogurtu, apod. a získejte kromě exotické příchuti zdroj vydatných živin pro svoje tělo!

Nezpracovávejte prášek z acai od Iswari při teplotách vyšších než 40 st. C, aby v něm zůstaly zachovány všechny živiny v původní formě.

Otevřený sáček uchovávejte v ledničce!