Kategorie e-shopu

Kardamom zelený (Egyptský pepř), celý, semena Indie 500g

Příznivě působí na zažívání a trávení, působí proti pálení žáhy, nevolnosti, pro normální činnost močového a dýchacího systému.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 679,00 Kč
Prodejní cena bez DPH590,43 Kč
Sleva
Hodnota DPH88,57 Kč
Dostupnost: Skladem

Kardamom příznivě působí na zažívání a trávení mléčných bílkovin, působí proti pálení žáhy, nevolnosti, pro normální činnost močového systému, pro normální funkce dýchacího systému. Žvýkání kardamomových semen velmi uklidňuje nervovou soustavu.

Složení: kardamon zelený Jumbo

Použití: do moučníků, ovocných pokrmů či salátů, pečiva, kávových nápojů, čajových směsí. Čaj a kávu pěkně zjemní a ochutí, přidáme– li 3-4 zrnka na šálek.

Kardamon, příbuzný zázvoru, pochází z Přední Indie. Rostlina dorůstá do výšky dvou až tří metrů. Kardamonová silice velmi krásně voní, má aromatickou, citronovou vůni. Chutná kořenitě a lehce nasládle. Je tradiční součástí kari koření.

Kardamon se používá k ochucení a prohloubení chuti kávy a čaje. Přidává se do vánočního pečiva, ale i do ovocných zákusků (například do oblíbených perníků), džemů a kompotů. Semena kardamonu se používají jako koření při výrobě uzenin, v pekařství a při přípravě pokrmů v domácnosti. Je tradiční součástí kari koření. Silice kardamonu se uplatňuje v potravinářském průmyslu při výrobě perníku, cukrovinek, čokolády, v likérnictví a také v tabákovém průmyslu a ve voňavkářství. Kardamon je známý zajímavou chutí, zvýrazní přednosti mletého masa, steaků, masových vývarů i pikantních omáček.

Kardamovník obecný (pravý), též kardamom (Eletteria cardamomum, čeleď zázvorníkovité - Zingerberaceae, SK: Kardamóm) působí při nadýmání, křečích, odhleňuje, stimuluje pocení, stimuluje krevní oběh, tiší nervy, slouží jako mírné projímadlo. Zlepšuje paměť a soustředění. Prohřívá, zlepšuje trávení a vstřebávání. Uvolňuje svalové napětí a křeče. Působí při nevolnosti a zvracení. Snižuje kyselost. Zklidňuje bolest v krku a pomáhá při zánětech sliznic. Pomáhá při inkontinenci a nočním pomočování dětí.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální činnost kardiovaskulárního systému. Normální činnost trávicího traktu. Normální činnost ledvin, močový systém. Přirozená obranyschopnost - imunitní systém. Normální činnost nervové soustavy. Normální funkce dýchacího systému.

Z účinných látek obsahuje
celou řadu eterických olejů (cineol, pinen, geraniol atd.), dále karboxylové kyseliny (olejovou, linolovou, palmitovou a stearovou) a vitamíny (thiamin, riboflavin a niacin). Kromě toho semena obsahují značné množství bílkovin, tuků a sacharidů včetně škrobu. Využívá se oddenek, plody a semena.