Omlouváme se za dočasné omezení platbami přes platební bránu (nadále lze platit bankovním převodem i dobírkou)

Kategorie e-shopu

Levandule květ 100g

Normální trávení - relaxace, spánek, duševní pohoda, normální kardiovaskulární, trávicí a jaterní zdraví.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 69,00 Kč
Prodejní cena bez DPH60,00 Kč
Sleva
Hodnota DPH9,00 Kč

Levandule lékařská pomáhá najít lepší spánek, pomáhá nám relaxovat, spánek prohloubí a umocní – podporuje zdravý spánek a navozuje duševní pohodu. Levandule lékařská přispívá k udržení normálního kardiovaskulárního, trávicího a jaterního zdraví, dále má vliv na krevní tlak. Levandule je doporučována pro kontrolu hmotnosti, podporu zažívání. Levandulový olej podporuje zdraví dýchacího ústrojí.

Schválená zdravotní tvrzení:

Normální trávení - relaxace
Spánek
Relaxace - spánek
Duševní pohoda - relaxace

Přestože Levandule lékařská dnes roste a pěstuje se i u nás, má přece jen tato bylinka dovezená k nám ze Středomoří jiný nádech zvláštností už jen proto, že u nás ve volné přírodě neroste. Levandule je dnes ve velké oblibě pro svůj vzhled, ale pro léčebné účely závisí její pěstování na několika faktorech, zvláště vyžaduje teplou polohu a lehčí půdu s obsahem vápna.

Silný odvar či tinktura slouží jako kloktadlo, léčí drobné vřídky, afty a záněty v dutině ústní. Uvolňuje i ochrnutí jazyka a zajíkávání. Odvarem můžeme pravidelně potírat obličej pro zjasnění pleti.

Příprava: 2 lžičky květu levandule přelijeme 1/4 l vody a 15 minut louhujeme. Potom slijeme a popíjíme po doušcích. Lázeň - 4 hrsti levandulové natě spaříme ve 4 l vroucí vody. 15 minut louhujeme, pak přecedíme a vlijeme do lázně. Teplota lázně má být 35-38 °C. Je vhodná k osvěžení pleti

Na vnější použití je levandule nejlepší ve formě oleje. Na kůži lze tento olej použít neředěný. Potírání bolavých míst překvapivě účinně pomáhá při revma, při vykloubeninách, po urazech, při natržených svalech a bolestech, při zánětech nervů a migréně. Olej léčí i vředy, infekční rány a povrchové záněty. Levandulový olej je výborný i proti různým plísním. Olej z levandule také působí jako relaxační přísada do koupele po spálení od slunce.

Levandulový olej na nehty a manikúru
Naplňte ne příliš velkou nádobu horkou vodou. Přidejte dvě kapky levandulového oleje a ponořte nejméně na 5 minut špičky prstů do vody. Levandule má uklidňující a antibakteriální účinek a současně čistí a dezinfikuje nehtové lůžko.

Suché větvičky se v plátěných sáčcích dávají pro provonění domácností a hlavně šatních skřín, kde poslouží nejen k provonění, ale i jako odpuzovač molů. Ale odhání komáry a mouchy. Můžeme se s ní i zbavit i různých škůdců na rostlinách ( mšice, třásněnky, svilušky ) nebo použít jako prevenci před škůdci. Stačí každý den po dobu jednoho týdne stříkat rozprašovačem rostlinku tímto roztokem: na 0,5 l vody 10 kapek levandulového éterického oleje a 4 lžíce slunečnicového oleje. Pro zintezivnění vůně pro náš domov stačí na sáček nakapat pár kapek levandulového éterického oleje. Pro kjlidný a spokojený spánek a spokojený spánek přidáme do sáčku tymián, heřmánek a chmel.

Levandulová koupel zlepšuje krevní oběh a celkově oživuje organismus dospělých i dětí.

Upozornění: Levandule nemá žádné vedlejší účinky. Je vhodná i pro děti a starší lidi. V těhotenství je ale důležité vyhýbat se vysokým dávkám!

Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu