Omlouváme se za dočasné omezení platbami přes platební bránu (nadále lze platit bankovním převodem i dobírkou)

Kategorie e-shopu

Levandule květ 50g

Ode dávna se používala levandule na revmatické problémy, na otoky, zranění svalů, při bolestech a zánětech nervů, hlavy, migréně. Inhaluje se při chřipkových onemocněních, ale také při třesu končetin, návalech krve, stresu, histerii, atd.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 33,00 Kč
Prodejní cena bez DPH28,70 Kč
Sleva
Hodnota DPH4,30 Kč

Schválená zdravotní tvrzení:

Normální trávení - relaxace
Spánek
Relaxace - spánek
Duševní pohoda - relaxace

Přestože Levandule lékařská dnes roste a pěstuje se i u nás, má přece jen tato bylinka dovezená k nám ze Středomoří jiný nádech zvláštností už jen proto, že u nás ve volné přírodě neroste. Levandule je dnes ve velké oblibě pro svůj vzhled, ale pro léčebné účely závisí její pěstování na několika faktorech, zvláště vyžaduje teplou polohu a lehčí půdu s obsahem vápna.

Použití: - pomáhá při revma, po úrazech, při vykloubeninách, natržených svalech, při bolestech a zánětech nervů, při bolestech hlavy i migréně. Ve formě inhalace pomáhá při léčbě chřipky angíny a bronchitidy. Při inhalaci je i výborným prostředkem pro zklidnění a uvolnění svalů při porodních bolestech. Dále pomáhá při nervových slabostech, třesu končetin, návalech krve, stresu a histerii. Další osvědčené použití levandulového čaje je při astmatu a žaludečních kolikách. Levandule mírně projíma a je dobrá i na játra a žlučník. Zevně se přidává do koupelí při špatně se hojících ranách nebo ve formě mazání při dně, revmatismu, zánětu nervů apod.

Silný odvar či tinktura slouží jako kloktadlo, léčí drobné vřídky, afty a záněty v dutině ústní. Uvolňuje i ochrnutí jazyka a zajíkávání. Odvarem můžeme pravidelně potírat obličej pro zjasnění pleti.

Příprava: 2 lžičky květu levandule přelijeme 1/4 l vody a 15 minut louhujeme. Potom slijeme a popíjíme po doušcích. Lázeň - 4 hrsti levandulové natě spaříme ve 4 l vroucí vody. 15 minut louhujeme, pak přecedíme a vlijeme do lázně. Teplota lázně má být 35-38 °C. Je vhodná k osvěžení pleti

Levandule lékařská patří mezi vytrvalé rostliny a v našich podmínkách může dosáhnout výšky až 60 centimetrů. Tento stříbrnozelený, teplomilný keřík s fialkovími kvítky velmi příjemně voní a naše zahrádky zdobí především v letních měsících, nejvíce v červenci a srpnu. Již od pradávna je spojována s čistotou, koupelemi a kosmetikou. Římané ji používali k provonění lázní a užívali proti kašli. K léčebným účelům se používá celá nadzemní část rostliny. Obyčejně se, ale sbírají konce květních klasů, jakmile se začnou otvírat první květy. Důležité je drogu skladovat na suchém a tmavém místě v dobře uzavřených, nejlépe skleněných nádobách. Lidové léčitelství doporučuje levaduli jako účinné sedativum nebo také jako utišující lék na zažívání. Dále je vhodná na bolesti hlavy či migrény. Užívá se povětšinou vnitřně nebo zevně jako masážní olej.

Obsahuje: Nať a květy mají dvě hlavní složky a to jsou to silice a třísloviny. Mohou se používat jako sedativum, spazmolytikum a také v dalších aplikacích. Jako droga má kořenitou vůni a chutná hořce.

Na vnější použití je levandule nejlepší ve formě oleje. Na kůži lze tento olej použít neředěný. Potírání bolavých míst překvapivě účinně pomáhá při revma, při vykloubeninách, po urazech, při natržených svalech a bolestech, při zánětech nervů a migréně. Olej léčí i vředy, infekční rány a povrchové záněty. Levandulový olej je výborný i proti různým plísním. Olej z levandule také působí jako relaxační přísada do koupele po spálení od slunce.

Levandulový olej na nehty a manikúru
Naplňte ne příliš velkou nádobu horkou vodou. Přidejte dvě kapky levandulového oleje a ponořte nejméně na 5 minut špičky prstů do vody. Levandule má uklidňující a antibakteriální účinek a současně čistí a dezinfikuje nehtové lůžko.

Suché větvičky se v plátěných sáčcích dávají pro provonění domácností a hlavně šatních skřín, kde poslouží nejen k provonění, ale i jako odpuzovač molů. Ale odhání komáry a mouchy. Můžeme se s ní i zbavit i různých škůdců na rostlinách ( mšice, třásněnky, svilušky ) nebo použít jako prevenci před škůdci. Stačí každý den po dobu jednoho týdne stříkat rozprašovačem rostlinku tímto roztokem: na 0,5 l vody 10 kapek levandulového éterického oleje a 4 lžíce slunečnicového oleje. Pro zintezivnění vůně pro náš domov stačí na sáček nakapat pár kapek levandulového éterického oleje. Pro kjlidný a spokojený spánek a spokojený spánek přidáme do sáčku tymián, heřmánek a chmel.

Levandulová koupel zlepšuje krevní oběh a celkově oživuje organismus dospělých i dětí.

Upozornění: Levandule nemá žádné vedlejší účinky. Je vhodná i pro děti a starší lidi. V těhotenství je ale důležité vyhýbat se vysokým dávkám!