Omlouváme se za dočasné omezení platbami přes platební bránu (nadále lze platit bankovním převodem i dobírkou)

Kategorie e-shopu

Hericium erinaceus - Korálovec ježatý SuperionHerbs 90tbl.

Extrakt získaný metodou dvojí extrakce. V Asii se Hericiium užívá velice často na posílení nervové soustavy, při chorobách žaludku a trávicí soustavy i při problémech s hladinou krevního cukru.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 930,00 Kč
Prodejní cena bez DPH808,70 Kč
Sleva
Hodnota DPH121,30 Kč

Hericium erinaceus česky Korálovec ježatý, někdy nazývaný jako lví hříva

Hericium erinaceus česky Korálovec ježatý je jedlá, velmi chutná, vysoce ceněná jak v tradiční čínské medicíně (TCM), tak v moderní klinické praxi. Z některých zdrojů vyplývá, že v Číně se konzumuje již od časů dynastie Šang. V Číně je považována nejen za vynikající jedlou houbu, ale také za významnou léčivou houbu. Hraje důležitou úlohu při regeneraci nervových buněk, je vhodným doplňkem při léčbě tumorů.

Roste zejména ve hnijícím dřevě nebo v poraněných místech starých buků a dubů, případně na ležících kládách. Celá plodnice je zpočátku bílá, později postupně zrůžoví nebo zežloutne, až získá rezavě hnědou barvu. Na povrchu rostou 2-5 cm dlouhé bílé rozčepýřené třásně, které hustě pokrývají celé tělo – proto se jí v některých Asijských zemích říká Lví hříva (angl. Lion´s Mane). Má bohatou a příjemnou vůni. V Evropě roste velmi vzácně. Jako sušenou pro kuchyňskou konzumaci ji naleznete zde:

Korálovec velmi blahodárně působí na mozek a nervovou soustavu
V Asii se  Hericiium užívá velice často na posílení nervové soustavy. Pro své velmi silné a blahodárné účinky bylo Hericium užíváno v mnižských řádech při meditacích a kontemplacích. V Japonsku se  Hericium nazývá jamabušitake neboli „ti kteří spějí v horách“ s odkazem na poustevnickou sektu mnichů Šugedo.
Hericuim zvyšuje produkci NGF (nervový růstový faktor)

NGF je protein, který stimuluje růst a diferenciaci nervových buněk. Je nezbytný pro regeneraci poškozených neuronů v mozkové tkáni (např. při Alzheimerově chorobě) a zřejmě hraje důležitou roli i při vyzrávání mozku.

TCM charakteristika
teplota – neutrální
chuť – sladká, fádní
tropismus – slezina, žaludek, srdce

Balení: 90 kapslí x 500 mg
(balení vystačí na 3 měsíce užívání)

Hericium – Lví hříva užívání:
První týden: 1 kapsle ráno cca 20 minut před snídaní.
Od druhého týdne: 1 kapsle ráno cca 20 minut před snídaní a 1 kapsle odpoledne mezi jídly.

Kapsle je nejlépe zapít vlažnou nebo teplou tekutinou.