Dvouzubec kapky (tinktura) 50ml

Komplexní účinek na látkovou výměnu s velmi jemným účinkem. Má velmi jemné působení, proto je možno ji použít i při léčbě dětských pacientů.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 125,00 Kč
Prodejní cena bez DPH103,31 Kč
Sleva
Hodnota DPH21,69 Kč
Dostupnost: 1 - 5 dny

Dvouzubec trojdílný - bylinná tinktura (extrakt) z natě.

Dvouzubec trojdílný (Bidens tripartita, čeleď hvězdnicovité - Asteraceae, SK: Dvojzub trojdielny) patří k velmi universálním drogám a přesto, že je to bylinka poměrně hojně se vyskytující v naší oblasti, je stále málo využívaná. Její předností je komplexní účinek na látkovou výměnu s velmi jemným účinkem. Nejdůležitějšími účinnými látkami dvouzubce trojdílného jsou flavonoidy. Spolu s minerálními látkami obsaženými v rostlině (mangan) stimulují a urychlují metabolismus, podporují krvetvorbu a harmonizují funkci nadledvinek. Ve spojení s bukvicí lékařskou minimalizují negativní dopady chemoterapie na lidský organismus. Experimentálně byl prokázán antialergický účinek a možnost využití při léčbě psoriázy.

Stephen Harrod Buhner uvádí použití této rostliny na systémové infekce všech sliznic. Uvádí účinek zejména proti těmto mikroorganismům: Bacillus cereus, Bacilus subtilis, Candida albicans, cytomegalovirus, Entamoeba histolytica, Enterococcus (Streptococcus) faecalis, Escherichia coli, Herpes simplex, Klebsiella pneumoniae, Leishmania amazonensis, Mycobacterium tuberculosis, Neisseria gonorrhoeae, Plasmodium, Pseudomonas aeruginosa, Salmonella, Serratia marcescens, Shigella flexneri, Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální stav pokožky.

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má.

Dávkování: 3x denně 20 kapek. Z důvodu alkoholu nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.

Doporučení:
- má velmi jemné působení, proto je možno ji použít i při léčbě dětských pacientů
- mohou užívat těhotné a kojící ženy

OVZ-35.1-10.10.2012-1133