Drmek (Vitex) - přírodní progesteron - kapky (tinktura) 50ml

Do roku 2008, kdy bylo v ČR zakázáno jeho vnitřní užívání, se drmek několik posledních staletí používal na různé problematiky.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 125,00 Kč
Prodejní cena bez DPH103,31 Kč
Sleva
Hodnota DPH21,69 Kč
Dostupnost: 1 - 5 dny

Drmek (bylinná tinktura - kapky). Přírodní bylinný extrakt z plodu léčivé rostliny drmku obecného (mnišský pepř) - přírodní progesteron. T2/K1

Drmek obecný (jehněčí) (Vitex agnus-castus, čeleď hluchavkovité - Lamiaceae, SK: Vitex jahňací).

Tinktura pro vnější užití.
Do roku 2008, kdy bylo v ČR zakázáno jeho vnitřní užívání, se drmek několik posledních staletí používal takto: Drmek obecný se díky obsahu prekurzoru progesteronu používal při léčbě ženské neplodnosti, zejména pro podporu ovulace (uvolnění vajíček). Drmek se dále používal při bolestivé či nepravidelné menstruaci, menstruaci s velkým krvácením a zmírňoval premenstruační syndrom  (náladovost, úzkostné stavy, bolestivost prsou). Využíval se i v menopauze. Svým působením pomáhal při léčbě akné, při poruchách trávení a nachlazení. Působil proti baktériím a houbám. Jak již ze staršího názvu byliny vyplývá, způsoboval u mužů potlačení sexuálního pudu, čehož již dávno využívaly mnišské řády. Dávkoval se takto: 3x denně 20 kapek do vody či čaje. Z důvodu obsahu prekurzoru progesteronu a dalších pohlavních hormonů nebyl výrobek vhodný pro děti, těhotné a kojící matky. Drmek byl kontraindikován v těhotenství (tedy po zjištění gravidity), v době laktace a při užívání antipsychotik.

Z důvodu omezujících nařízení naší platné legislativy nesmí být drmková tinkura označena a prodávána jako tinktura pro vnitřní užití.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Úleva při premenstruačním syndromu /menopauze. Antioxidant. Kognitivní funkce. Normální činnost kloubů. (Před) menstruační & menopauzální komfort.

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má.