Kategorie e-shopu

Metafit D (dna) kapky (tinktura) 50 ml

Metafit D (dna) tinktura (extrakt) - bylinná směs pro zmírnění této metabolické poruchy spojené se zvýšenou hladinou kyseliny močové. Metafit D snižuje hladinu kyseliny močové v krvi, krystalickou kyselinu močovou rozpouští a následně ...
Základní cena s DPH136,00 Kč
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 136,00 Kč
Prodejní cena bez DPH112,40 Kč
Sleva
Hodnota DPH23,60 Kč
Dostupnost: 1 - 2 dny

Metafit D (dna) tinktura (extrakt) - bylinná směs pro zmírnění této metabolické poruchy spojené se zvýšenou hladinou kyseliny močové. Metafit D snižuje hladinu kyseliny močové  v krvi, krystalickou kyselinu močovou rozpouští a následně vyplavuje z kloubů - zlepšuje tak stavy při dně.

Složení: jasan ztepilý (Fraxinus excelsior), turan kanadský (Conyza canadensis), vřes obecný (Calluna vulgaris) a tužebník jilmový (Filipendula ulmaria).

Dna je metabolické onemocnění, které může být dědičného původu, ale její vznik je nejčastěji spojen s nevhodnou životosprávou – známá nemoc králů, kteří konzumovali nadmíru maso a alkohol. Dna je spojená s vysokou hladinou kyseliny močové v krvi, které se tělo nedokáže zbavit přirozenou cestou - močí. Důsledkem toho je vznik ostrých krystalů, které se usazují v různých tkáních, především v oblasti kloubů. Manitol, draselné soli a flavonoidy obsažené v jasanu ztepilém (Fraxinus excelsior), jsou hlavní účinné složky směsi v boji s kyselinou močovou. Flavonoidy a taniny obsažené v turanu kanadském (Conyza canadensis) a kyselina křemičitá ve vřesu obecném (Calluna vulgaris) svými diuretickými schopnostmi napomáhají vylučování kyseliny močové z těla. Tužebník jilmový (Filipendula ulmaria) patří k rostlinám s vysokým obsahem salicylátů, které mají významný protizánětlivý účinek a snižují tak bolestivost spojenou s kumulací kyseliny močové v organismu.

Zdravotní tvrzení ve formě schválené Evropskou komisí pro tuto směs bylin: Normální stav kloubů – odvodnění. Kontrola tělesné hmotnosti. Normální funkce močových cest - ledviny – vylučování. Vylučování vody a kyseliny močové z těla. Relaxace. Duševní stav a výkonnost pozitivní nálada,  spánek imunita. Normální funkce dýchacího systému. Vylučování močí. Osvěžení těla. Přirozená obranyschopnost. Normální činnost srdce, hladina cholesterolu v krvi. Normální stav pokožky a  tkání. Antiseptické vlastnosti.

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které směs má.

Více o účincích na http://www.tinktura-info.eu/tinktury-z-bylin-alopaticke-tinktury-z-bylin-vicedruhove-c-169_171/dna-a-bechterevova-nemoc-kapky-tinktura-50-ml-p-10

Dávkování: 3x denně 20 kapek. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.

Omezení užívání:


při alergii na salicyláty, astmatici
při žaludečních vředech