Kategorie e-shopu

HŘEBÍČEK Celý TRS 50g

Používá se ke kořenění sladkých potravin, rýže a masa. Pro své výrazné aroma je i součástí mnoha aromatických směsí. Hřebíček má dezinfekční účinky. Antisepticky působí při ošetření ran, poři vnitřním užití, například v případě žaludečních
Základní cena s DPH49,00 Kč
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 49,00 Kč
Prodejní cena bez DPH42,61 Kč
Sleva
Hodnota DPH6,39 Kč
Dostupnost: Skladem

Hřebíček je sušený kalich s poupětem hřebíčkovce vonného, který se sbírá ručně těsně před rozkvětem. Poupata mají nejprve zelenožlutou barvu, která postupně přechází do oranžové až červené, kdy nastává čas sklizně. Pochází z Moluckých ostrovů. Používá se ke kořenění sladkých potravin, rýže a masa. Pro své výrazné aroma je i součástí mnoha aromatických směsí.

Hřebíček obsahuje velké množství silice, pryskyřice, třísloviny, flavonoidy, olej, sliz. Hlavní složkou hřebíčkové silice je eugenol, který má lokálně-anestetické a antiseptické účinky, které se často používají v zubním lékařství.

Hřebíček má nasládlou chuť přecházející do chutě hořké. Hřebíček s tmavě hnědou či dokonce černou hlavičkou je již nevhodný rpo požití.

Hřebíček má dezinfekční účinky.  Antisepticky působí při ošetření ran, poři vnitřním užití, například v případě žaludečních katarů, při otravách zkaženým jídlem a střevních potížích. Hřebíček nám pomůže i s léčbou kašle a rýmy.

Účinky hřebíčku:
- antibakteriální - ničí bakterie a posiluje imunitu
- analgetický - snižuje a odbourává bolest
- antiseptický - při vnějším i vnitřním použití působí dezinfekčně
- anestetický - hřebíček má účinky místního znecitlivění (hřebíček se ale v takovém případě musí dotýkat přímo bolavé lokality)
- močopudný - pročišťuje organismus

Použití hřebíčku:
- bolesti zubů, dásní a paradentóza
- dříve fungoval rozkousaný hřebíček k osvěžení dechu
- bolestivé klouby, revma, dna
- dezinfekce ran, špatně se hojících zranění
- střevní záněty, katary, nevolnosti způsobené požitím zkaženého jídla
- rýma, záněty horních cest dýchacích
- povzbuzuje činnost srdce
- bojuje proti vráskám
- afrodiziakum - teplá pronikavá vůně hřebíčku navozuje a povzbuzuje smysly