Bio Matcha tea Harmony 30 x 2g, 60g

Mletý zelený čaj, antioxidant, kongitivní funkce, cholesterol, cukr v krvi, metabolismus tuků a cukrů, zuby, srdce.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 289,00 Kč
Prodejní cena bez DPH251,30 Kč
Sleva
Hodnota DPH37,70 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Matcha tea je mletý japonský čaj - nejstarší odrůda zastiňovaných japonských zelených čajů, které se tradičně, více než 800 let, používají při zenových buddhistických ceremoniích. Matcha se mele na žulových mlecích kamenech na jemný žlutozelený prášek. Našleháním s vodou vzniká jedinečný nápoj s bohatou chutí a vůní. Používá se i jako surovina do výrobků s příchutí zeleného čaje, včetně zmrzliny, latté a čokolád.

Čajovník čínský působí jako antioxidant a podporuje fyzickou a mentální aktivitu. Pití čaje je vhodné pro udržení zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kůže. Je doporučován při regulaci hmotnosti, je schopen normalizovat hladinu glukózy v krvi a metabolismus tuků. Podporuje normální zdraví srdce.

Matcha je zelený čaj rozemletý na jemný prášek do něhož se již nepřidávají žádné barviva ani konzervační látky. Pouze ty nejlepší ručně sbírané lístky se spaří, usuší, nařežou a následně se pomelou na žulových mlýncích. Takto vzniká čaj, jedinečný na bohatou chuť i vůni. Na jeden šálek Matcha čaje spotřebujete jeden lístek zeleného čaje.

Pouze elitní japonští farmáři znají know-how na výrobu čaje Matcha.

Pouze jedna porce čaje Matcha má stejné nutriční hodnoty jako 10 šálků zeleného čaje. U běžných čajů nelze využít veškeré zdraví prospěšné vlastnosti, které čaj nabízí. Vzhledem k tomu, že Matcha se mele na žulových mlýncích, tak vypijete celý čajový list a tím využijete plný potencionál, který tento čaj nabízí.

Matcha obsahuje jedinečnou a silnou skupinu antioxidantů, které jsou známé jako katechiny. Ty najdeme pouze v zeleném čaji. Až 60% z těchto katechinů jsou EGCG,které pomáhají bojovat proti rakovině. Epigallocatechin-3-Gallo (EGCG) také zpomaluje nárůst tělesné hmotnosti a vstřebávání tuků.

Na zvýšení potenciálu antioxidantů, které Matcha obsahuje, vyzkoušejte smíchat Matcha s kapkou citrónu, nebo limetkové šťávy. Připravte si například osvěžující Matcha ledový čaj.

Složení:  100% zelený čaj, který je rozemletý na jemný prášek (cca 5–10 mikronů), při jehož výrobě nedochází k fermentaci, nepřidávají se žádná barviva, přísady ani konzervační látky.

Obsah: 30 × 2g

Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota     1424 kcal/340 kJ
Bílkoviny     19,4g
Sacharidy     40,2g
Vláknina     36,7g

MATCHA NATURAL

2 g Matcha

2 dcl horké vody

cukr nebo med na případné oslazení

Práškový čaj zpěníme metličkou nebo mixérkem v cca 0,75 dcl vody a poté doředíme na 2 dcl. Při oslazení nápoj lépe pění.