Caigua, Caihua (Achocha) plod mletý, prášek 150g

Potravina s nízkými kalorickými a zdravotními hodnotami.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 289,00 Kč
Prodejní cena bez DPH251,30 Kč
Sleva
Hodnota DPH37,70 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU

Caigua (Cyclanthera pedata L. Schard): antioxidant, normální činnost srdce (krevní lipidy), kontrola tělesné hmotnosti - krevní lipidy, normální trávení a funkce střev, normální trávení a funkce jater, pročištění, normální funkce močových cest - ledviny

O příznivých účinkách této byliny na lidský organizmus se dozvíte v HERBÁŘI ROSTLIN nebo na veřejně přístupných zdrojích na internetu.

Caigua nebo Caigui je prastarou peruánskou rostlinou, rostoucí v teplém a vlhkém klimatu, známou již v kultuře Mocha.
V Peru je Caigua všeobecně uznávána jako potravina s nízkými kalorickými, ale vysokými zdravotními  hodnotami.

Tato silně rozvětvená popínavá rostlina s elipsovitými listy dorůstá délky až 5 metrů. V nevelkých, nažloutlých květech ve tvaru kalicha, se tvoří lehce zploštělé plody, připomínající okurky se zaostřeným koncem. Plody dosahují délky až 20 cm, barvu mají tmavě zelenou až téměř bílou a nerovnoměrný povrch mají pokryt jemnými trny. Dozrálé plody jsou bohaté na minerální látky, pektiny, vlákninu, bílkoviny, uhlovodany a tukové složky. Obsahují také kyselinu galakturonovou, dihydroxitriptamin, pryskyřici, minerální látky (fosfor), vitamíny – hlavně B a C, lipoproteiny a steroidní látky: ß-sitosterol a jeho 3-ß-D-glukosid.

Složení: 100% mleté plody rostliny Caigua.

Dávkování: 1 - 3 zarovnané lžičky prášku denně, rozmíchat v malém množství vody a vypít (na lačno nebo před jídlem). Doporučená maximální doba užívání je 3 měsíce. Poté udělat 3 týdenní pauzu a eventuelně další 3 měsíce užívání zopakovat.

Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat žádné informace, které obsahují zdravotní tvrzení.

Upozornění: není určeno těhotným a kojícím ženám