Omlouváme se za dočasné omezení platbami přes platební bránu (nadále lze platit bankovním převodem i dobírkou)

Kategorie e-shopu

Schizandra (klanopraška čínská) kapky (tinktura) 50ml

Klanopraška čínská patří mezi byliny dodávající tělu životní energii. Nejdůležitějšími obsahovými látkami jsou lignany a jejich deriváty. Předpokládá se, že klanopraška napomáhá regeneraci jater svojí schopností snižovat oxidaci ...
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 121,00 Kč
Prodejní cena bez DPH100,00 Kč
Sleva
Hodnota DPH21,00 Kč

Tinktura (extrakt) z plodu klanoprašky (schizandry) T2/K-

Klanopraška čínská (Schizandra chinensis, čeleď klanopraškovité - Schisandraceae, SK: Schizandra čínská) je liánovitá rostlina původem z Číny. Patří mezi byliny dodávající tělu životní energii. Nejdůležitějšími  obsahovými látkami jsou lignany a jejich deriváty. Předpokládá se, že klanopraška napomáhá regeneraci jater svojí schopností snižovat oxidaci jaterních lipidů. Upravuje hladinu cholesterolu v krvi, především poměr HDL/LDL. Je významnou bylinou pro odstranění únavy a zvýšení fyzické aktivity, vhodná je i pro zvýšení pozornosti u řidičů. Zlepšuje i noční a periferní vidění. Působí jako afrodisiakum prokrvením pohlavních orgánů. Má i stimulační účinnek na mozek (snižuje úzkost a zlepšuje paměť). Obsahuje širokou škálu minerálních látek a stopových prvků (kalium, kalcium, fosfor, hořčík, železo, selen, křemík, mangan, kobalt). Z vitaminů jsou to zejména provitamín A a vitamin E. Byl zjištěn i kancerostatiký účinek při rakovině plic a mozku.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold):
Adaptogen - stres. Antioxidant. Normální trávení a funkce jater, pročištění. Normální funkce dýchacího systému. Tonikum - podpora mentální pohody.

Na základě Nařízení Evropského parlamentu nesmíme uvádět všechny účinky, které bylina má.

Dávkování: 3x denně 20 kapek. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.

Omezení užívání:

- při nachlazení, kašli
- v počátečních stádiiích spalniček (Ando 1045)
- osoby s vysokým krevním tlakem
- akutní žaludeční vředy
- epilepsie
- při autoimunitních nemocech

OVZ-35.1-10.10.2012-1133