Kategorie e-shopu

Ashwagandha, Ašvaganda, Withania somnifera Extrakt 5 % withanolidů Superionherbs 90cps.

Účinný adaptogen a antioxidant. Podporuje mentální a kognitivní činnost, pomáhá udržovat koncentraci a překonávat únavu, dodá energii a vitalitu.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 790,00 Kč
Prodejní cena bez DPH686,96 Kč
Sleva
Hodnota DPH103,04 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Ašvaganda -  znamená „síla koně”. Ašva znamená kůň a Ganda - sílu. K hlavním účinným látkám patří v Ašvagandě withanolidy, které obsahuje hlavně kořen rostliny. Ashwagandha obsahuje dále glykosidy, aminokyseliny, laktony, ale také vitamíny, minerály a další. Vysoký obsah aktivních látek zajišťuje velké spektrum blahodárných účinků. Pro její adaptogení účinek se jí přezdívá indický ženšen.

Ashwagandha ztělesňuje samotnou podstatu preventivního a léčebného přístupu k zdraví v Ájurvédě. Ašvaganda působí na úrovni celého tělního systému tím, že pomáhá udržovat rovnováhu v látkách a procesech probíhajících v lidském těle. Ashwagandha je malý, dřevnatý keř z rodiny Solanaceae, která roste asi 70 cm na výšku v Indii a v několika částech Středomoří a Afriky. V důsledku tohoto rozsáhlého biotopu existují značné morfologické a chemo-typické rozdíly v místních druzích. Kořenové fytoaktivní látky jak divokých, tak kultivovaných druhů se však zdají být stejné. Kořeny ašvagandy jsou hlavní část rostliny, která se používá terapeuticky.

V ájurvédské medicíně je známá jako účinný adaptogen a antioxidant. Vhodné je ašvagandu kombinovat s pupečníkem. Podporuje mentální a kognitivní činnost, pomáhá udržovat koncentraci a překonávat únavu. Dodá energii a vitalitu. Navíc podpoří naše respirační zdraví a pomůže k zdravé kůži, pleti. Pravidelné užívání podporuje snadnější přechod do spánku a urychluje usínání. Ašvaganda však nemá vliv na CNS a neutlumuje během dne.

Nejvyšší obsah účinných látek
- nejvíce koncentrovaný extrakt z kořene na trhu
- všechny účinné látky z rostliny jsou zachovány v přirozené rovnováze
- obsahuje více než 5 % withanolidů (měřeno vysokoúčinnou kapalinovou chromatografií -HPLC)

Certifikace
- extrakt se připravuje šetrnými postupy bez použití chemikáliícertifikáty 100% USDA Organic, Non-GMO (Non-GMO Project Verified), Gluten Free (by GFCO), BSCG-drug free, Kosher, Halal, HACCP
- vyráběno v souladu s ISO 9001:2008-GMP-certified state-of-the-art, splňuje WHO-cGMP a US-FDA standardy.

Jaká část rostliny je nejlepší k užívání?Tradiční spisy arjuvédy, ale britská nebo americká farmkopea doporučuje pro maximální účinnost používat vždy kořenovou část rostliny - nikoliv listy. Vysokou účinnost extraktů z kořene potvrzuje i celá řada klinických studiií prováděných univerzitami a nemocnicemi zveřejněných v PubMedu.

Proč se vyhnout produktům s obsahem withaferinu A?
Ne všechny withanolidy jsou prospěšné. Withaferin A má cytotoxické vlastnosti a nehodí se pro klasické aplikace Ašvagdandy jako zesilování psychické odolnosti, zvyšování energie, podporu imunity atd.. V našem extraktu je je tedy vysoký obsah withanolidů (více než 5%) ovšem bez přítomnosti withaferinu A. Withaferin A se nachází hlavně v listech a i to je důvod proč se vyhýbat extraktům z listů a pro podporu zdraví používat extraky z kořene.

Plnospektrální extrakt
Rostliny jsou složité komplexy mnoha účinných látek. Pro dosažení co nejlepšího účinku je třeba exktrahovat s důrazem na vysokou hodnotu účinné látky a zároveň získat plné spektrum všech účinných látek. Podobně jako u našich houbových produktů i náš extrakt z Ašvagandy toto splňuje. Speciální extrakční proces, který kombinuje moderní technologie a tradiční arjuvédské postupy, zachovává celé spektrum látek, tak aby se v extraktu mohli synergicky podporovat a blahodárně působit v lidském organizmu.
Obsah withanolidů testujeme vždy pomocí HPLC metody

Naprostá většina výrobců po celém světě určuje obsah withanolidů gravimetrickou analýzou, ktrerá ovšem nadhodnocuje skutečný obsah withanolidů 2,5 a 3x! Je to proto, že gravimetrie nedokáže přesně oddělit withanolidy a další látky a to vede k nadhodnocení. Navíc gravimetrická analýza je idiosynkrativní a vykazuje příliš mnoho interdisciplinárních a intra-dávkových variací. HPLC metoda naproti tomu na molekulární úrovni a mnohem více diskriminativní a přesná. Náš extrakt Ašvagandy testovaný HPLC metodou má koncentraci >5% withanolidů. Pokud provedeme test pomocí gravimetrie vyjde koncentrace v našem extraktu od 8% do 15% withanolidů.

Doporučená dávka:
1 kapsle ráno a večer
užívejte po jídle a dostatečně zapijte

Složení: 500 mg Withania somnifera patentovaný extrakt z kořene, 100% čistý, neobsahuje alkohol, plnidla ani konzervační látky.

HPMC rostlinné tobolky - vhodné pro vegetariány

Součástí patentovaného výrobního postupu, který výrazně zvyšuje účinnost produktu, je i použití malého množství mléka a extrakt, tak může obsahovat jeho stopy.
Upozornění

Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není určeno pro těhotné.
Není určeno pro děti do 3 let.
Ukládat mimo dosah dětí.
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C
Doplněk stravy.

Výrobce: Superionherbs
Balení: 90 kapslí x 500 mg, tj. 45 g