ISODRINX Nutrend 420g

Efektivní hydratace organismu, snižuje riziko vzniku svalových křečí, kvalitní pitný režim, minerály, vitamíny, fyzický výkon, (bitter lemon, zelené jablko, grep, pomeranč).
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 209,00 Kč
Prodejní cena bez DPH181,74 Kč
Sleva
Hodnota DPH27,26 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

ISODRINX je sportovní nápoj s možností jak hypotonického, tak i isotonického ředění s vysokým obsahem rychle vstřebatelných sacharidů (energie), optimem minerálů a s přídavkem 10 vitaminů. Zajišťuje efektivní hydrataci organismu v průběhu zátěže a výrazně snižuje riziko vzniku svalových křečí.

Příchuť prosím uveďte do poznámky: bitter lemon, zelené jablko, grep, pomeranč

ISORINX má příjemnou, osvěžující a energizující chuť a splňuje tak fyziologické požadavky organismu na doplňování ztracených tekutin, minerálů a energie během fyzické zátěže.

ISODRINX je vytvořený na základě nejmodernějších výzkumů z oblasti fyziologie zátěže a sportovní výživy na požadavky lidského organismu na příjem tekutin a minerálů v průběhu výkonu.

Složení přesně odpovídá požadavkům organismu při intenzivní zátěži:

zvýšený obsah sacharidů - sacharidy 93%, z toho jednoduché cukry 85%,

vysoká nálož energie v dávce - sacharidy 32 g, cukry 30 g,

optimální poměr minerálů - minerály ve formách maximálně využitelné organismem,

dvojí možnost ředění z 525 g (obsah balení)

=>7,5 l isotonického nápoje

=>10,5 l hypotonického nápoje.

Kvalitní pitný režim během zátěže napomáhá k rychlejší rehydrataci organismu a doplnění ztracených minerálů a současně k rychlejší regeneraci organismu. Pro účinnou regulaci a regeneraci je přidána směs vitamínů.

ISODRINX je určený pro:
- profesionální i rekreační sportovce, kteří chtějí přijímat během zátěže kvalitní pitný režim,
- regulaci minerálové-iontové rovnováhy při fyzickém výkonu,
- rehydrataci organismu v průběhu výkonu,
- osoby s extrémním zatížením v náročných klimatických podmínkách,
- snížení tendence ke svalovým křečím,
- kvalitní a rychlou regeneraci,
- doplnění minerálů a vitaminů.

OSMOLALITA
Osmolalita isotonického nápoje při naředění 35 g do 500 ml je 285 - 295 mOsm/kg. ISOtonický nápoj připravte dle doporučeného ředění (1 odměrka rozpuštěná v 500 ml vody). Dle charakteru výkonu, intenzity a prostředí dávkujte během výkonu 500 - 700 ml nápoje v časovém intervalu jedné hodiny, každých 15 minut vypijte cca 100 - 150 ml nápoje. Nikdy ne jednorázově!!

ISOtonický nápoj je určen pro aktivity s velmi vysokou intenzitou a relativně krátkou dobou trvání (cca do 60 minut).

Hypotonický nápoj užívejte v průběhu výkonů s delší dobou trvání (nad 60 minut) a u aktivit s nižší intenzitou, každých 10 minut 100 ml.

Isotonický nápoj má osmotický tlak stejný jako tělesné tekutiny. Vzhledem k tomu, že lidský pot nemá stejnou osmolalitu jako tělesné tekutiny, ale nižší, je potřeba dbát na cílené a řízené dávkování. Obsah minerálů v potu je nepřímo úměrný teplotě okolního prostředí (se stoupající teplotou klesá koncentrace minerálů v potu), je proto zapotřebí při teplotách nad 25 °C zvýšit množství vody použité pro přípravu ISODRINXU o 10 až 20%. Při neúměrně zvýšené konzumaci isotonických nápojů může dojít k většímu příjmu elektrolytů než je jejich výdej a tedy k vyššímu příjmu než je aktuální potřeba. Dojde tak k zahuštění jejich koncentrace v extracelulárních tekutinách a k narušení osmotické rovnováhy mezi extracelulární tekutinou a buňkami.

Charakteristika jednotlivých prvků:
- ISODRINX je vytvořen s fyziologicky vyváženým poměrem jednotlivých minerálů.
- Sodík ovlivňuje kvalitu fyzického výkonu a mozkové činnosti, v důsledku pocení dochází k jeho ztrátám, a proto je nezbytné ho doplňovat.
- Hořčík je významným protikřečovým prvkem, podílí se na činnosti srdce a řadě procesů přeměny látek, ve stravě je mnohdy nedostatkový.
- Draslík je nezbytný pro prevenci srdečních arytmií a pro dokonalou novotvorbu zásob jaterního a svalového glykogenu. Nejvíce se ztrácí v průběhu zotavení po fyzickém výkonu, kdy se vylučuje do moče.

ISODRINX současně dodává celé spektrum nezbytných vitaminů, které je nezbytné pro veškeré metabolické procesy a pro podporu regenerace.

Minerální směs je v kombinaci s jednoduchými cukry (glukóza,sacharóza) a s komplexními sacharidy (maltodextrinem), což zaručuje efekt dodání „rychlé“ a „pozvolné“ energie. Nápoj je v doporučeném množství určen pro každého jedince k běžnému doplnění tekutin a základních minerálů.

Je mimořádně důležitý pro sportovce ve fázi fyzického zatížení a pro osoby vystavené těžké fyzické zátěži. Při extrémních teplotách je vhodný i pro řidiče. Doporučujeme jej také pro hrazení ztrát tekutin při průjmech.

Doporučené dávkování
Pro přípravu ISOTONICKÉHO NÁPOJE – 35 g (mírně navršená odměrka) na 500 ml stolní vody.
Pro přípravu HYPOTONICKÉHO NÁPOJE - 35 g (mírně navršená odměrka) na 700 ml stolní vody.

Nutriční informace
Počet dávek v balení: 15x 35g 100g 35g dávka %DDD ( Doporučená denní dávka )
Energetické hodnoty 1634kJ / 384kcal 572kJ / 134kcal
Bílkoviny 0g 0g
Sacharidy 93g 32,5g
Z toho cukry 85,7g 30g
Tuky 0g 0g
Z toho nasycené tuky 0g 0g
Vláknina 0g 0g
Sodík (chlorid sodný, citronan sodný) 0,6g 0,2g
Hořčík (citronan hořečnatý) 14,3mg 5mg 3,8%, 1,3%
Draslík (glukonát draselný) 57,2mg 20mg 2,9%, 1%
Vápník celkový 165mg 57,5mg 20,6%, 7,2%
Z toho org. forma (glukonát vápenatý) 42,9mg 15mg 5,4%, 1,9%
Chloridy (chlorid sodný) 428,6mg 150mg 53,6%, 18,8%
Vitamin C 104mg 36,4mg
Vitamin B3 20,8mg 7,3mg
Vitamin E 15,6mg 5,5mg
Vitamin B5 7,8mg 2,7mg
Vitamin B6 1,8mg 0,64mg
Vitamin B2 1,8mg 0,64mg
Vitamin B1 1,4mg 0,5mg
Vitamin B12 3,2µg 1,14µg
Biotin 65µg 22,8µg
Kyselina listová 260µg 91µg

Složení: pomeranč
sacharóza, glukóza, maltodextrin, regulátor kyselosti kyselina citronová, přírodní a přírodně identické aroma pomeranč, citronan sodný, stabilizátor karagenan, chlorid sodný, regulátor kyselosti kyselina jablečná, barvivo beta karoten, glukonát vápenatý, glukonát draselný, protispékavá látka fosforečnan vápenatý, multivitaminový premix (vitaminy C, B3, E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotin, B12), protispékavá látka oxid křemičitý, citronan hořečnatý, sladidla sukralosa a acesulfam K.

Složení: příchuť bitter lemon
sacharóza, glukóza, maltodextrin, regulátor kyselosti kyselina citronová, citronan sodný, stabilizátor karagenan, chlorid sodný, přírodní aroma citron, regulátor kyselosti kyselina jablečná, glukonát vápenatý, glukonát draselný, protispékavá látka fosforečnan vápenatý, multivitaminový premix (vitaminy C, B3, E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotin, B12), protispékavá látka oxid křemičitý, citronan hořečnatý, látka zvýrazňujíc chuť naringin, sladidla sukralosa a acesulfam K.

Složení: příchuť grep
sacharóza, glukóza, maltodextrin, regulátor kyselosti kyselina citronová, citronan sodný, přírodní a přírodně identické aroma grep, stabilizátor karagenan, chlorid sodný, regulátor kyselosti kyselina jablečná, glukonát vápenatý, glukonát draselný, protispékavá látka fosforečnan vápenatý, multivitaminový premix (vitaminy C, B3, E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotin, B12), protispékavá látka oxid křemičitý, citronan hořečnatý, látka zvýrazňující chuť naringin, sladidla sukralosa a acesulfam K.

Složení: příchuť zelené jablko
sacharóza, glukóza, maltodextrin, regulátor kyselosti kyselina citronová, citronan sodný, stabilizátor karagenan, chlorid sodný, přírodní a přírodně identické aroma jablko, regulátor kyselosti kyselina jablečná, glukonát vápenatý, glukonát draselný, protispékavá látka fosforečnan vápenatý, multivitaminový premix (vitaminy C, B3, E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotin, B12), protispékavá látka oxid křemičitý, citronan hořečnatý, sladidla sukralosa a acesulfam K.