Omlouváme se za dočasné omezení platbami přes platební bránu (nadále lze platit bankovním převodem i dobírkou)

Kategorie e-shopu

Rdesno mnohokvěté kořen 1000g

Rdesno je velmi silným přírodním antioxidantem, velmi ceněná bylina tradiční čínské medicíny.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 1249,00 Kč
Prodejní cena bez DPH1086,09 Kč
Sleva
Hodnota DPH162,91 Kč

Rdesno mnohokvěté - Polygonum multiflorum či He Shou Wu je velmi ceněná bylina tradiční čínské medicíny.

Rdesno mnohokvěté je jednoletá popínavá rostlina dorůstající délky až 10 m. Červenohnědé kořeny jsou dřevnaté, lodyha nachové barvy je lysá, v horní části rozvětvená. Listy jsou nepravidelné, dlouhé zhruba 3–7 cm, široké 2–5 cm, okraje jsou celistvé a hrot čepele šípovitý. Rdesno kvete mezi létem a v průběhu podzimu drobnými bílými až nazelenalými kvítky. Výhoda rdesna tkví v jeho plevelné povaze, roste rychle a prakticky kdekoliv, narazíte na něj všude ve městě i v přírodě, není však příliš odolné vůči mrazu.

Rdesno je velmi silným přírodním antioxidantem, v Tradiční čínské medicíně je užívána hlavně jako elixír života pro navrácení mládí.

Použití: Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat žádné informace, které obsahují zdravotní tvrzení.

Užívání: 1x denně 3 g (1 vrchovatá čajová lžička) dáme do 200 ml studené vody a  15 minut vaříme na mírném plameni a podle potřeby doléváme vodou. Necháme odstát, scedíme a užíváme 2x denně na lačný žaludek.

Neobsahuje nežádoucí příměsi, ani konzervační prostředky. Neobsahuje cukr. Je možno osladit cukrem nebo medem

Popis rostliny:
Rostlina přezimuje bez problémů i u nás, vyžaduje slunné stanoviště a lehkou půdu. Vytrvalá bylina je 7 - 10 m dlouhá, má hlízovitě zduřelé dřevnaté červeně hnědé kořeny a červeně nachovou, lysou, v horní části rozvětvenou lodyhou. Listy má střídavě řapíkaté, čepel je úzce vejčitá až srdčitá. Květenství jsou lata bílé barvy, plodem je trojboká hladká lesklá nažka. Pro léčebné účely se využívá celá rostlina.