Nebyl vybrán žádný obrázek

Shiitake 120 tobolek

Shiitake (houževnatec jedlý) je pro svůj vysoký obsah aminokyselin, vitamínů a minerálů nazývána královnou mezi houbami nebo elixírem života.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 713,00 Kč
Sleva
Cena / kg:
Dostupnost: 1 - 3 dny

Šiitake je houba příbuzná žampionu původem z Východní Asie. Dnes je pěstována po celém světě a hojně využívána jako potravina i pro podpůrné účely.

Shiitake (houževnatec jedlý) je pro svůj vysoký obsah aminokyselin, vitamínů a minerálů nazývána královnou mezi houbami nebo elixírem života. Extrakt s nejúčinnějším poměrem účinných látek.

Složení 3 tobolek: Lentinus edodes (houževnatec jedlý - šiitake) mletá houba 810 mg, extrakt 69 mg, obal tobolky: želatina.

Doporučené dávkování: 1 tobolka 2 - 3 x denně, 20 - 30 minut před jídlem. Tobolku je třeba zapít trochou vody.

Doba užívání je 4 - 6 týdnů.

Upozornění: Není určeno pro děti do 14 let, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Výrobek není určen k používání jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

Nedoporučuje se při individuální nesnášenlivosti některé složky přípravku.

Skladování: Ukládejte mimo dosah dětí! Uchovávejte na suchém při teplotě do 250 C.

Země původu: Ukrajina

Balení: 120 tobolek

O Shiitake
Shiitake (houževnatec jedlý, Lentinula edodes) má domovinu v Asii, kde je také využívána v gastronomii. Říká se, že její chuť je 4 - 10x koncentrovanější než u jiných hub, Shiitake je tedy vhodná k dochucení masa, polévek, omáček či do salátů.  Shiitake je dřevokazná stopkovýtrusá houba rostoucí na spadaných stromech či pařezech.
V Japonsku rozeznávají dva typy Shiitake, více ceněný donko s uzavřeným kloboučkem a koshin, který má klobouček otevřený. V dnešní době se Shiitake pěstuje komerčně v kontrolovaných pěstírnách, neboť poptávka po ní je obrovská. První zmínky o Shiitake pocházejí z období před 2000 lety v dílech čínské medicíny.
 
O Shiitake se říká, že je „královnou mezi houbami“ či „elixír života“, k čemuž ji předurčuje její složení. Shiitake je velmi bohatá na potřebné esenciální aminokyseliny, minerální látky i vitamíny skupiny B a také provitamín D2. Dalšími látkami, které je možné najít v Shiitake jsou např. purinový alkaloid eritadenin, polysacharidy _ beta glukany, kam se řadí lentinany aj.