Omlouváme se za dočasné omezení platbami přes platební bránu (nadále lze platit bankovním převodem i dobírkou)

Kategorie e-shopu

Sibiřský ženšen - Eleuterokok kořen 70g

Eleuterokok působí v organismu jako rostlinné tonikum, adaptogen a harmonizátor. Zvyšuje obranyschopnost organismu proti fyzické i psychické zátěži. Zjištěno nebývalé množství vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek.
Základní cena s DPH45,00 Kč
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 45,00 Kč
Prodejní cena bez DPH39,13 Kč
Sleva
Hodnota DPH5,87 Kč

Sibiřský ženšen (Eleuterokok ostnitý - Eleutherococcus senticosus) pochází z východní Asie (Dálný východ) a z povodí řek Ussuri a Amuru. Roste v Primorském a Chabarovský kraji, na Sachalinu, Amurská oblasti Ruska, ale také v Korei, Japonsku či Číně.

schválená zdravotní tvrzení:

Fyzické a duševní zdraví/zotavení
"Kognitivní a duševní výkonnost
Krevní oběh "
Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
Adaptogen
Krevní tlak
Normální hladina cukru v krvi
Svěží dech, normální dýchání          
Imunita - antioxidant
Přirozená obranyschopnost - odolnost
Relaxace - dobrá nálada

Sibiřský ženšen je poslední dobou vyhledávanou bylinou významných světových pracovišť. V kořenu bylo zjištěno asi 10 eleuterosidů, vitamíny C a E, celá řada prvků nezbytných pro organismus jako např. bor, vápník, chrom, měď, železo, draslík, hořčík, mangan, sodík, fosfor, stroncium, zinek. Dále obsahuje sacharidy a polysacharidy (škrob, glukózu), silice, vosk, pektiny, antokyany a pryskyřice.

Eleuterokok působí v organismu jako rostlinné tonikum, adaptogen a harmonizátor. Jako adaptogen nespecificky zvyšuje obranyschopnost organizmu proti fyzické i psychické zátěži, schopnost vyrovnat se snadněji se škodlivinami nebo nepříznivými podmínkami prostředí.

Prokazatelně zlepšuje výkonnost, odolnost, psychický stav a zvyšuje schopnost organizmu odolat úpalu, delšímu chladu, vlivu chemických látek. Používá se jako povzbuzující prostředek při velké námaze, duševním a fyzickém vypětí. Zlepšuje ostrost zraku, potlačuje stresy, utlumené deprese, užívá se proti arterioskleróze, upravuje krevní tlak a tep. Působí též preventivně proti chřipce a zkracuje její průběh. Snižuje i odbourává krevní cholesterol a zpomaluje sklerotizaci cév. Používá se na léčbu různých psychických poruch. Užívá se nejen pro zvýšení kondice a výkonnosti zdravých lidí, ale i jako podpůrný lék pro zvýšení odolnosti nemocných trpících chudokrevností, depresemi, tuberkulózou, chronickými nemocemi srdce a cév, při infekčních nemocech, po operacích, při nemocech stáří, a tím i na prodloužení lidského života.

Eleuterokok stimuluje duševní a fyzickou sílu a zmírňuje nedostatky vyvolané nedostatkem ženského pohlavního hormonu, tedy zejména u starších žen, ale např. i u tzv. mužské menopauzy - Andropauzy. Sibiřský ženšen snižuje toxicitu celé řady léků a zvyšuje odolnost organismu při protirakovinových léčebných postupech.

Použití:
Lžíci kořenu přelejeme 0,5l vroucí vody. Zpočátku je lepší nižší dávkování později zvýšit. Dávkování je individualní. Doporučuje se takové, aby člověk cítil jemné povzbuzení, nikoliv přebuzení. Harmonizuje nástup spánku, ale nedoporučuje se užívat před spánkem.