Trnka obecná plod 1000g

Trnky dodávají životní sílu, bdělost a posilují organismus. Normální činnost ledvin a močového měchýře. Normální funkce střevního traktu,
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 239,00 Kč
Prodejní cena bez DPH207,83 Kč
Sleva
Hodnota DPH31,17 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Trnka obecná (Prunus spinosa, čeleď růžovité - Rosaceae, SK: Slivka trnková) je rozšířeným keřem. Květy obsahují flavonové glykosidy (kempferol, kvercetin), sacharidy a minerální soli. Slouží k potlačení zácpy, zlepšení metabolismu a také tlumí nadýmání. Trnka květ má močopudný účinek, pomáhá organismu zbavit se přebytečného sodíku, čímž šetří ledviny a snižuje krevní tlak - zejména jeho spodní hodnoty. Snižuje propustnost krevních vlásečnic a tlumí záněty v cévách. Zcela bezpečná rostlina vhodná i pro pediatrii a geriatrii.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální činnost ledvin a močového měchýře. Normální funkce střevního traktu.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Obsahové látky: třísloviny, cukry, pektiny, vitamin C, organické kyseliny, barviva a kyanový glykosid amygdalin

Složení: Plod Trnky obecné.

Tradiční užití: Doporučuje se ji konzumovat sušenou nebo tepelně upravenou jako čaj, do čajových směsí. Můžeme ji užívat přímo nebo rozmixovat a vyrábět džusy (či s mlékem koktejly). Při užití v nápojích a přidáním malého množství cukru či medu se ztrácí trpkost a vystupuje úžasná specifická chuť připomínající borůvky.

Obsah: 1000 g