Mucuna pruriens - prášek 500gCalifornian Poppy, Organic, (Sluncovka kalifornská BIO), Tincture 50ml
Nebyl vybrán žádný obrázek

Mucuna pruriens - prášek 100g

Nervová rovnováha. Mužská plodnost. Metabolismus - růstový hormon.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 165,00 Kč
Sleva
Price / kg:
Dostupnost: 1 - 3 dny

Mucuna pruriens, Kapikacchú, Akushi, Kiwach

Popis: Mucuna pruriens je tropická liána, která může dosáhnout výšky až 15 metrů. Mladá rostlinka je pokryta jemnými chloupky, které v dospělosti zmizí a zůstane tak holá. Listy jsou vejčitého tvaru s rýhovaním na okrajích. Bílé nebo fialové květy zdobí celou rostlinu, mají 3 až 5 okvětních lístků a jsou dlouhé 15 až 30 cm. Plodem je 10 cm velký fazolový lusk, který je schován v oranžových chloupkách. Ty při doteku dráždí pokožku a způsoboují svědění.

Mucuna se nachází v celém tropickém pásu přes Střední a Jižní Ameriku, Afriku až po jihovýchodní Asii. Protože se vyskytuje téměř po celém světě, liší se i její názvy v každé oblasti. Můžeme se setkat s označením Velvet bean, Atmagupta, Cowhage, Cowitch nebo Kapikacchú.

Dávkování: Prášek z fazolí: U prášku zvolíme množství odpovídající 1 až 2 čajovým lžičkám. Ty zalijeme 250 ml horké vody, rozmícháme a pijeme 2x denně. Denní maximum jsou tedy 4 čajové lžičky.

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Nervová rovnováha. Mužská plodnost. Metabolismus - růstový hormon. Metabolismus  prolaktinu. Metabolismus testosteronu. Metabolismus sacharidů.

Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury.

Upozornění: Mucunu pruriens můžeme užívat bez strachu z vedlejších účinků. I přesto Vám doporučujeme, abyste zbytečně nenavyšovali doporučenou dávku. Rostlina není vhodná pro těhotné a kojící ženy, malé děti a lidi s nízkým tlakem. Jestliže užíváte antiparsonika, konzultujte užívání Mucuna pruriens se svým lékařem.