Hesh Amla prášek, přírodní kondicionér 100g

Amla powder - prášek je přírodní adstringens a toner, který s vlasy pracuje jeho klasický kondicionér.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 96,00 Kč
Prodejní cena bez DPH79,34 Kč
Sleva
Hodnota DPH16,66 Kč
Dostupnost: Skladem

Amla powder - prášek je přírodní adstringens a toner, který s vlasy pracuje jeho klasický kondicionér. Amla díky vysokému obsahu vitamínu C, ale i dalším cenným látkám zahlazuje strukturu vlasu. Pasta z tohoto prášku pomáhá hojit strukturu vlasů a vyživovat je. Stimuluje vlasové kořínky a podporují růst vlasů. Zabraňuje infekci pokožky hlavy, vyživuje každý vlas a podporuje prokrvení vlasových cibulek. Tímto účinkem zabraňuje předčasnému šedivění vlasů. Amla se dá používat po každém mytí vlasů jako kondicionér. Pastu z Amla Powder však můžete použít i jako vlasovou masku. Positivní efekt, který má Amla Powder na vlasy, uvidíte již při prvním použití. Pravidelnou aplikací dosáhnete poměrně rychle velmi dobře patrné změny kvality vlasů. Vůně prášku je přirozená, ovocná.

Amla Powder je vyroben z prášku sušeného ovoce indického stromu Embelica officinalis. Amla nebo také Amalaki je klasickou léčivkou hojně využívanou v indické medicíně pro vnitřní i zevní použití. Amla je přirodním antioxidantem.V naší nabídce najdete i sušené plody naložené v medu (firma Everest Ayurveda) nebo kapsle s BIO Amalaki (od firmy Organic India). Amla Powder není vhodný pro vnitřní užití. je vyroben pouze ke kosmetickým účelům. V Indidi je Amla tradičně používaná i pro barvení vlny a hedvábí.

Amla je přírodní vlasový kondicionér.
Amla zanechá Vaše vlasy lesklé, poddajné a pružné.
Amla stimuluje vlasové kořínky
Amla prášek je velmi užitečný pro zastavení vypadávání vlasů.
Amla prášek zpomaluje šedivění vlasů
Amla prášek omezuje tvorbu lupů
Amla prášek můžete přidávat ke své oblíbené henně pro zvýšení regeneračních vlastností henny


Příprava kondicionéru:
Na středně dlouhé vlasy postačí 2 polévkové lžíce prášku. Prášek rozmíchejte v misce s převařenou asi 5 minut odstátou vodou. Vytvořte hladkou pastu. Kondicionér můžete doparfemovat Vámi vybraným přírodním éterickým olejem. Například Levandule - pro citlivou pokožku hlavy, Geránie - pro vůni připomínající růži, Pačuli - pro dřevitou vůni Orientu, Citron - pro mastné vlasy apod. (cca 2 kapky éterického oleje na 2 polévkové lžíce prášku).Vlasy si umyjte nejlépe bylinným práškovým šamponem Shikakai. Po umytí vlasů na mokré vlasy naneste pastu z Amly, jemně rozmasírujte po celé pokožce hlavy a celé délce vlasů. nechte alespoň 2 minuty působit. Poté důkladně spláchněte čistou vodou a vlasy upravte obvyklým způsobem.

Příprava masky:
Na středně dlouhé vlasy postačí 4 polévkové lžíce Amla Powder. Použijte straší misku nebo kastrůlek, u kterého nebude vadit případné zabarvení. Prášek zalijte teplou vodou a nechte přes noc uležet. Ráno si umyjte vlasy (ideálně bylinným práškem Shikakai, který účinky Amly podporuje). Po umytí naneste pastu z Amly na vlasy. Masku zakryjte igelitovou čepicí nebo sáčkem a starším ručníkem. Postup je hodně podobný jako při aplikaci henny. Amla však nemá takové tepelné nároky na působení. Masku nechte alespoň 1 hodinu působit. Pro intensivní účinek této vlasové kůry masku opakujte každý týden. Do masky můžete pro zlepšení prokrvení vlasové pokožky přidat ještě Brahmi od firmy HESH.

Upozornění: Amla lehce barví (světlounce hnědý odstín). Při aplikaci raději používejte jednorázové rukavice, aby nedošlo k zabarvení suché pokožky rukou. Z tohoto důvodů také nedoporučuji používat Amla powder na odbarvené vlasy nebo vlasy velmi světle blond.

Množství: 100 g

Složení: Indian Gooseberry (Amla)