Reishi - Lesklokorka - Ganoderma MRL 90 tabletGraviola - anona list 40g

Komplet vitaminů B forte, 60 tbl.

Vitamíny skupiny B patří k vitamínům rozpustným ve vodě.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 127,00 Kč
Prodejní cena bez DPH110,43 Kč
Sleva
Hodnota DPH16,57 Kč
Dostupnost: SKLADEM

Komplet deseti vitaminů skupiny B, které patří mezi vitaminy rozpustné ve vodě. Niacin přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, kyselina pantothenová snižuje míru únavy a vyčerpání. Vitamin B6 napomáhá činnosti nervové soustavy a psychické činnosti. Biotin přispívá k udržení přirozeného stavu sliznic, vlasů a pokožky.

 

Doporučené dávkování :
1 tableta 1x denně. V těhotenství a během kojení určí dávkování lékař.

 

Skladování :
Na suchém a chladném místě, v uzavřeném obalu, mimo dosah dětí!  Minimální trvanlivost do data uvedeného na obalu.

 

Upozornění :
Obsah začněte užívat pouze z nepoškozeného bezpečnostního obalu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno dětem do 12 let. Není určeno jako náhrada pestré stravy.

SLOŽENÍ    

VITAMIN B1 - THIAMIN 10 mg
VITAMIN B2 - RIBOFLAVIN 10 mg
VITAMIN B3 - NIACIN 50 mg
VITAMIN B4 - KYS. LISTOVÁ 200 µg
VITAMIN B5 - KYS. PANTOTHENOVÁ  25 mg
VITAMIN B6 - PYRIDOXIN  10 mg
VITAMIN B7 - BIOTIN 50 µg
VITAMIN B8 - CHOLIN 50 mg
VITAMIN B9 - INOSITOL 50 mg
VITAMIN B12 - KOBALAMIN 10 µg

 

Vhodná pro ty, komu se nedostává energie, trápí jej paměť, kouří, kdo žije ve stresu, vegetariány. Vitamíny skupiny B jsou užívány pro svůj podpůrný vliv mozkové činnosti, schopnost zvyšovat odolnost proti stresu a nezastupitelnost při využívání energie z živin. Jednou z hlavních funkcí společnou celé skupině vitamínů B je všeobecná podpora centrální nervové soustavy. Jejich nedostatek může způsobit přecitlivělost, stres, neschopnost se koncentrovat a poruchy spánku.Vitamíny skupiny B patří k vitamínům rozpustným ve vodě, proto lidské tělo není schopno ukládat vitamíny této skupiny do velkých rezerv a je důležité, aby byl jejich přívod nejen dostatečný, ale také pravidelný. Ve většině případů jsou esenciálními látkami, to znamená, že si je tělo neumí samo vytvořit. Ty které ano, jsou ale velmi citlivé na antibiotika, proto je vhodné zajistit jejich dostatečný přísun.

Bylo prokázáno, že největší účinnost mají vitamíny skupiny B jsou-li zastoupeny společně. Oproti běžným přípravkům tohoto typu je přípravek KOMPLET VITAMÍNŮ B bohatší o kyselinu listovou, vitamín B12 pro posílení

Vitamín B6 společně s inositolem významně povzbuzuje mozkovou činnost a proto lidé užívající antidepresiva, která mají opačný účinek, by se o kombinaci těchto přípravků měli poradit se svým ošetřujícím lékařem.

Poměrně známá je schopnost vitamímů skupiny B odpuzovat hmyz. Je-li Vaše tělo dostatečně zásobeno Vitamíny B neměli by jste si stěžovat na přehnanou pozornost klíšťat a nejrůznějších okřídlených útočníků.

Komplet vitamínů B spolehlivě zajistí pokrytí denní dávky v bezpečné míře nervové soustavy, inositol pro správnou funkci mozku, cholin pro bystrou paměť a biotin, někdy nazývaný jako vitamín H, který se podílí na látkové výměně. Vitamín B12 je velice důležitý pro vegetariány, kteří jsou jako lidé konzumující bezmasou stravu všeobecně postiženi jeho nedostatkem. Kuřáci a starší osoby trpí nedostatkem zejména kyseliny listové. Ta je nezbytná pro tvorbu červených krvinek, napomáhá zdravému vývoji v prenatálnim stavu.