Dřín lékařský plod - shanyurou, Cornus officinalis 30g

Plody vitality. Dřín obsahuje některé organické kyseliny, například vinnou, jablečnou a gallovou. V lidové medicíně se využíval jako léčivo při trávicích poruchách.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 199,00 Kč
Prodejní cena bez DPH173,04 Kč
Sleva
Hodnota DPH25,96 Kč
Dostupnost: Dočasně vyprodáno

Plody dřínu, to jsou plody vitality.

Dávkování:
Dle chuti, nejvíce však 10 g denně.

Balení obsahuje 50 gramů.

Původ
Domovinou opadavého stromku dřínu (Cornus officinalis Sieb. et Zucc.) jsou hornaté oblasti Číny, Krym a Dálný východ. Temně červené peckovité plody připomínající malé datle se sbírají po dozrání od října do listopadu. Po sběru se plody třídí a povaří, čímž se usnadní vypeckování. Zbylá masitá část se nakonec suší na slunci. Několik zbylých pecek ve výsledném produktu se však nepovažuje za znak nižší kvality.

Účinné látky
Dřín obsahuje některé organické kyseliny, například vinnou, jablečnou a gallovou.

Použití: Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat žádné informace, které obsahují zdravotní tvrzení..

 

Zajímavosti
Principy léčby tradiční čínské medicíny nesměřují k přehlížení či potlačování symptomů, naopak umožňují nahlížet na ně jako na projevy nerovnováhy a disharmonie organismu. Vhodnými bylinkami či jejich vzájemnými kombinacemi pak v organismu umožňují opět obnovit zdravou rovnováhu. Z těchto důvodu pohlíží tradiční čínská medicína i na příznaky typu "malé sexuální touhy" či nedostatku "vitální energie" jako na projevy nerovnováhy těla. Plody dřínu mají schopnost některé příčiny takovýchto projevů eliminovat.  V průběhu historie se čínští císaři vesměs nedožívali vysokého věku, protože vládnout nebylo jednoduché, a tak si obtížnost svého údělu vynahrazovali mnohými radovánkami včetně excesivního sexuálního života. Je však znám případ císaře Čchien Lunga z dynastie Mandžů, který se dožil vysokého věku a ohromoval překypující energií. Tento císař si prý často vychvaloval tajné metody na udržení "ložnicové síly" i dosažení dlouhověkosti a sám sebe nazýval "císařem dlouhého věku".

Vysoký věk i přetrvávající mladistvý vzhled tohoto císaře je skutečně historicky doložen. Britský velvyslanec v Číně si o císaři do svého deníku napsal: "Když jsem se setkal s císařem Cchien Lungem, bylo mu již 83 let, ale stále vypadal, jako by mu nebylo více než šedesát. Těšil se vynikajícímu zdravotnímu stavu a překonával i mnohem mladší muže svou energií i duchem …"

Mnoho čínských lékařů tvrdí, že příčinou dobrého zdraví a dlouhověkosti tohoto císaře bylo užívání čínských bylin a denní pojídání plodů dřínu. Proč mají tyto plody účinky na prodlužování lidského věku? Plody dřínu velmi dlouho shromažďují cenné látky, protože po odkvětu na počátku května zrají až do listopadu, kdy již musí odolávat chladu a tuhé zimě. Právě odolnost rostliny i plodů vůči zimě se považuje za projev jejich nezdolné síly a vitality směřující k dlouhověkosti.

Plody dřínu odedávna tvořily hlavní složku, tj. císařskou součást, slavné čínské bylinné směsi zvané "lék osmi chutí", známé již od 3. století našeho letopočtu. Směs léčí cukrovku, chronickou nefritidu i sexuální slabost, její účinky byly v současnosti opětovně potvrzeny i Národním výzkumným střediskem v Pekingu.