Omlouváme se za dočasné omezení platbami přes platební bránu (nadále lze platit bankovním převodem i dobírkou)

Adžvan, Ajwain, Koptský kmín 100g TRS

Adžvan je ideální koření proti zažívacím obtížím. Vhodně stimuluje trávení. V ájurvédském lékařství velmi ceněn pro své protikřečové, teplo produkující a stimulující vlastnosti.
Dostupnost: Skladem

Adžvan je ideální koření proti zažívacím obtížím. Vhodně stimuluje trávení. Celá semínka.

V ájurvédském lékařství velmi ceněn pro své protikřečové, teplo produkující, stimulující a další vlastnosti.

Využití v kuchyni:
• Je vhodné zejména do luštěninového jídla, různých dálů a luštěninových kaší jedna lžička na dva šálky luštěnin
• Mohou se přidávat do chleba jedna lžička na 4 šálky obilovin. Adžvan se přidává do těsta, z něhož se dělají purí a slané pečivo, do čatní a je součástí masál – směsí koření.

 Použití: Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat žádné informace, které obsahují zdravotní tvrzení.

Hmotnost: 100 g celá semínka.

Použití: Vhodné k přidání při vaření do jídla, případně lze připravovat i  jako čaj (1 lžička na šálek). Silné aroma se zvyšuje pečením nebo smažením a skvěle se hodí s bramborami nebo rybou. Velmi významné použití má v luštěninách.

Ájurvéda: pálivý, hořký, ohřívající, ostrá, VK-P+

Popis
Adžvan - Trachyspermum ammi je keř rostoucí po celé Indii. Jako koření se používají semínka. Má horkou, suchou a lehkou povahu. Výrazně zvyšuje Agní, zejména je vhodný při trávení většího množství obilovin nebo luštěnin. 

Kontraindikace: Adžvan je málo vhodný pro konstituci Pitta, při velkých dávkách může dojít k oslabení tvorby mléka u žen a semene u mužů. Nežádoucími průvodními jevy mohou být i bolesti hlavy.