Mateřídouška nať 1000g

Normální trávení, normální funkce dýchacího systému, antibakreriální, antioxidant.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 315,00 Kč
Prodejní cena bez DPH273,91 Kč
Sleva
Hodnota DPH41,09 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 zakazuje sdělovat informace o účincích našich výrobků na lidský organismus.

Mateřídouška nať má tyto účinky:

- zajišťuje normální trávení
- je antioxidant
- podporuje přirozenou obranyschopnost - imunitní systém
- vykazuje antibakteriální aktivitu
- zajišťuje normální funkce dýchacího systému

Tradiční užití: 2 čajové lžičky přelít 250ml vroucí vody, nechat 15 min. odstát. Pít 1-2x denně

Odvar do koupele: 200 g natě povaříme ve 4 l vody, přecedíme a vlijeme do vanové lázně.

Pro vnější použití:
30 g sušené natě a 20 g řezaného listu máty naložíme do 1/2 l kvalitního jedlého oleje, po 14 dnech slijeme a prolisujeme. Mazání používáme k masáži na prokrvení pokožky, proti bolestem zad, revmatismus a k celkovému posílení nervů.

Pro klidný spánek: Polštářek z mateřídoušky. Sušenou mateřídoušku naplníme polštářku z čistého plátna a uzavřeme.

Popis rostliny
Mateřídouška obecná je vytrvalá, silně aromatická bylina, obvykle dorůstající do výšky 10 – 30cm s vřetenovitým kořenem, z něhož vyrůstají četné, poléhavé, kořenující větve, které nesou přímé nebo čtyřhranné, načervenalé a opět větvené větvičky. Listy jsou drobné vstřícné listy,  krátce řapíkaté, okrouhlé. Květy jsou nachově fialové barvy jsou sestaveny v lichopřeslenech a mají ochlupený, pětizubý kalich. Plodem je tvrdka.
Mateřídoušku je možné zaměnit s příbuznou mateřídouškou dymián, na rozdíl od této byliny však nemá mateřídouška obecná nikdy dřevnatou lodyhu a listy nejsou na rubu běloplstnaté. Mateřídouška obecná je rozšířena po celé Evropě, Asii, severní Africe a Severní Americe. Roste v horských oblastech, v nížinách na travnatých stráních, loukách, mezích. Vyhledává teplé vápencové, písčité podklady.

Mateřídouška obsahuje
silice tcymol, terpineol, linalol, thymol, karvakrol), flavony, kyselinu ursolovou, karvanol, flavonoidy, hořčiny a třísloviny, v nichž jsou obsaženy látky s dezinfekčním účinkem.