Omlouváme se za dočasné omezení platbami přes platební bránu (nadále lze platit bankovním převodem i dobírkou)

Kategorie e-shopu

Lung Ching - Dračí studna 1kg

Pravý zelený čaj, který je řazen mezi nejušlechtilejší čínské čaje, nálev je zelenožlutý silné květnaté chutě.
Základní cena s DPH1425,00 Kč
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 1425,00 Kč
Prodejní cena bez DPH1239,13 Kč
Sleva
Hodnota DPH185,87 Kč

Lung Ching nebo také Long Jing je pravý zelený čaj, který je řazen mezi nejušlechtilejší čínské čaje a je považován za národní nápoj. Jedná se o specialitu oblasti Če-t’iang. Salvia Paradise® vám přináší čaj z jarní sklizně, která zajištuje nejkvalitnější čaj.
Zpracování probíhá ručně a následně se čajové lístky nechají opražit na velkých pánvích. Tento proces dodává výslednému nálevu krásně oříškovou chuť. Nálev je barvy světle žluté se svěží nasládlou chutí a minimální svíravostí. Aroma je intenzivní a uklidňující.

Zelený čaj zná lidstvo více jak 5 tisíc let a je vnímán jako základní čaj. Největšími producenty jsou Čína a Japonsko. Je součástí východní medicíny, kde mu přisuzují až magické účinky. Spojován je s mnoha rituály i kulturními tradicemi zejména v zemích jihovýchodní Asie. Obecně má zelený čaj svěží vůni a jemnější chuť než čaj černý. Sušené lístky by měly být zelené, pevné a lesklé. Jedná se o čaj, který prošel minimální oxidací.

Čajovník čínský působí jako antioxidant a podporuje fyzickou a mentální aktivitu. Pití čaje je vhodné pro udržení zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kůže. Je doporučován při regulaci hmotnosti, je schopen normalizovat hladinu glukózy v krvi a metabolismus tuků. Podporuje normální zdraví srdce.Lung Ching surovina

Doporučená příprava:
 Tři až čtyři čajové lžičky (6–8 g) přelijeme 500 ml vody o teplotě 75 °C a louhujeme 1–2 min., poté scedíme. Z tohoto čaje lze připravit až tři nálevy. S každým dalším nálevem je vhodné dobu louhování prodloužit o jednu minutu.

Zákonné zařazení: Čaj pravý zelený

Složení: 100% Lung Ching

Základní pravidla pro přípravu zeleného čaje
Možnosti přípravy zeleného čaje jsou téměř nevyčerpatelné. ale přesto je dobré dodržet několik základních pravidel pro jejich přípravu.
• Zelený čaj se nespařuje. Čaj zaléváme uvařenou vodou, která zchladla na teplotu 60 až 80°C
• Kvalitní lístky můžeme zalít vícekrát. Při každém dalším nálevu ale zvýšíme teplotu vody nebo prodloužíme dobu louhování.
• Doba louhování je různá, od 30 sekund do několika minut. Záleží na konkrétním druhu čaje.

Příliš horká voda způsobí hořkost čaje, což je způsobeno vylouhováním tříslovin a dalších substancí. Naopak čaj zalitý chladnou vodou má zase chuť mdlou. Vylouhovaný čaj pak postupně naléváme po troškách do šálků, aby se tím zaručila stejná kvalita nápoje. Pokud máme chuť, můžeme čajové lístky v konvičce přelít podruhé. Tentokrát bude doba louhování kratší díky již nabobtnalým lístkům. Druhé přelití prý dělá čaj ještě lepším. Platí to ovšem pouze pro zelený čaj. Mezi prvním a druhým přelitím by nemělo být velké časové rozpětí.

Poznatky mnoha vědeckých pracovníků a institucí zabývajících se zkoumáním účinku čaje prokazují, že podobné účinky má i pití nálevu z černého (tmavého) čaje.