Kategorie e-shopu

Chanca Piedra (Phyllanthus niruri) 100g

Zdraví močových cest a ledvin, močopudné účinky, rovnováhu pH žaludku, krevní tlak, cévy, metabolismus tuků, klouby, duševní a fyzickou pohodu, klimakterium.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 189,00 Kč
Prodejní cena bez DPH164,35 Kč
Sleva
Hodnota DPH24,65 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Chanca Piedra je jednoletá bylina dorůstající výšky 30 - 40cm. Roste volně v tropických oblastech celého světa včetně Číny, Indie, Baham a Ameriky. Velmi rozšířená je Chanca Piedra v Amazonských deštných pralesích, ale lze na ni narazit dokonce i na Floridě či Texasu. Španělský název "Chanca Piedra" lze přeložit jako "kámen" nebo "drtič kamenů". Toto jméno si Phyllanthus niruri vysloužila především díky schopnosti odstraňovat žlučové a ledvinové kameny. K tomuto účelu byla využívaná již amazonskými indiány.

Chanca Piedra se již podle zmiňovaného názvu používá zejména pro udržování normálního zdraví močových cest a podporu vylučovacích funkcí ledvin. Zaznamenány byly močopudné účinky. Kromě zdraví močových cest má vliv na rovnováhu pH žaludku. Jedná se o antioxidant podporující přirozenou obranyschopnost a odolnost organismu. Udržuje normální hladinu krevního tlaku a přispívá k cévnímu zdraví. Normalizuje úroveň krevních tuků a podporuje metabolismus tuků. Znám je pozitivní vliv na klouby, (pre)menstruační syndrom a normalizaci doprovodných symptomů menopauzy. Chanca piedra podporuje duševní a fyzickou pohodu, relaxaci a upevňuje dobré - správné zdraví.

Tradiční užití: Na 1 l dáváme 1-2 polévkové lžíce sušené byliny. Jen krátce povaříme (cca 5 min) a scedíme. Nálev užíváme 3x denně.

Kontraindikace: Konzultace s lékařem o vhodnosti užití se doporučuje lidem s onemocněním srdce. Krátkodobě snižuje (po dobu užívání a cca měsíc po) plodnost především mužů, což je způsobeno poklesem fruktózy po dobu úžívání ve spermatu. Není tedy vhodná pro páry pokoušející se o dítě.