Kategorie e-shopu

Enterosgel - Perorální suspenze, tuba 225g

Detoxikační gel, enterosorbent, odvádí z organizmu škodlivé látky. Je to něco jako "chytrá" houba s póry, jejichž velikost odpovídá velikosti molekul škodlivých látek. Prospěšné látky preparát nesorbuje.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 400,00 Kč
Prodejní cena bez DPH347,83 Kč
Sleva
Hodnota DPH52,17 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Enterosgel je léčivý preparát, detoxikační gel, enterosorbent, který odvádí z organizmu škodlivé látky. Je to něco jako "chytrá" houba s póry, jejichž velikost odpovídá velikosti molekul škodlivých látek. Prospěšné látky preparát nesorbuje.

Důležité je, že Enterosgel se nevstřebává do sliznice střevního a zažívacího (gastrointestinálního) traktu. Enterosgel přirozeným způsobem prochází střevním traktem a vstřebává toxiny, škodlivé bakterie a viry, po 7 hodinách se z organizmu vylučuje.
Kdy Enterosgel pomáhá:
    předchází vzniku toxických a alergenních reakcí nebo je oslabuje,
    pomáhá odstranit průjem nebo zkrátit jeho trvání,
    odstraňuje příznaky poruch trávení (dyspepsie),
    urychluje odstranění alkoholu z organismu,
    pomáhá obnovit užitečnou mikroflóru trávícího traktu,
    chrání sliznice trávícího traktu a podporuje hojení poškozené sliznice,
    snižuje toxickou zátěž jater a ledvin.

Enterosgel se podává dětem i dospělým v případě následujících onemocnění:
    akutní průjem různého původu (např. bakteriálního, virového - včetně rotavirového, způsobený otravou z jídla, užíváním antibiotik, syndromem dráždivého tračníku atd.),
    chronický průjem jakéhokoliv původu (např. způsobený malabsorpčním syndromem, chronickým zánětlivým onemocněním střeva atd.),
    poruchy trávení (dyspepsie),
    narušená střevní mikroflóra (např. v důsledku užívání antibiotik),
    vředové onemocnění žaludku a dvanáctníku,
    otravy, včetně intoxikace alkoholem nebo narkotiky,
    chronické onemocnění jater a ledvin doprovázené jejich selháním,
    alergická onemocnění (průduškové astma, potravinová alergie, kopřivka atd.),
    kožní nemoci (atopická dermatitida, ekzém, acne vulgaris),
    těhotenská toxikóza.

Zdraví lidé mohou Enterosgel užívat za účelem:
    prevence aterosklerózy a ischemické choroby srdeční (snížení hladiny cholesterolu v krvi),
    prevencechronické intoxikace u lidí, kteří žijí v místech se znečištěným životním prostředím nebo pracují v zdravotně závadném prostředí (odvedení radionuklidů nebo solí těžkých kovů z těla),
    profylaktické detoxikace organismu.

Co se týká spojení přípravku Entorosgel a antikoncepce, tak produkt Enterosgel je přírodní a lze ho kombinovat se všemi léky včetně antikoncepce.

Složení: 70 % polymetylsiloxan polyhydrát (hydrogel kyseliny metylkřemičité), 30 % purifikovaná voda
Jak používat:

Doporučujeme užívat Enterosgel již při prvních příznacích nemoci. V případě akutní otravy se doporučuje užívat Enterosgel po dobu 3-5 dnů. V případě chronických intoxikací a alergických onemocnění se doporučuje užívat přípravekpo dobu 2-3 týdnů. Přípravek se užívá vnitřně 1-2 hodiny před nebo po jídle. Přípravek se zapíjí vodou a nebo se podává rozmíchaný v půl sklenici vody.

Dospělí: 15 g (1 lžíce) 3x denně (45 g/24 hod.)
Děti:
    starší 5 let 10-15 g (2/3 lžičky) 3x denně (30-45 g/24 hod.),
    1 - 5 let 5-10 g (1/2 lžičky) 3x denně (15-30 g/24 hod.),
    do 1 roku 1,7 g (1/3 lžičky) až 6x denně před jídlem (celkově až do 10 g/24 hod.). Jednotlivou dávku přípravku Enterosgel lze před užitím rozmíchat v mateřském mléce, vodě, ovocné šťávě nebo polotekuté kojenecké stravě (v poměru 1:3).

Akutní průjem: První dávka - 2 standardní jednorázové dávky, a dále jednorázová dávka po každé defekaci. Po zastavení průjmu se doporučuje užívat Enterosgel dále po dobu 5 dnů ve standardní dávce podle věku.

Závažná otrava nebo intoxikace: Během prvních 3 dnů léčby je možné standardní jednorázové dávky zdvojnásobit.

Prevence aterosklerózy a ischemické choroby srdeční: Dospělí užívají 1 standardní jednorázovou dávku 3x denně po dobu 4-6 týdnů.

Prevence chronické intoxikace u lidí žijících v oblastech se znečištěným životním prostředím anebo pracujících ve zdravotně závadném prostředí: 2 standardní jednorázové dávky denně nebo jednorázová dávka 2x denně po dobu 7-10 dnů měsíčně.

Profylaktická detoxikace organismu: 1 standardní jednorázová dávka 3x denně po dobu 10-14 dnů. Doporučuje se 3-6x do roka detoxikační kúru opakovat.

Balení: 225 g

Upozornění:
Zdravotnický prostředek. Před použitím tubu dobře protřepejte. Při vytlačování přípravku Enterosgel z tuby se může objevit malé množství tekutiny. Skladujte při teplotě 4-25°C. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte vysušení po otevření obalu. Nezmrazujte. Spotřebujte přípravek do 30 dnů od otevření tuby. Enterosgel neobsahuje cukr, sladidla, laktózu, lepek, tuky, barviva, ochucovadla a konzervační látky. Neužívejte přípravek, jestliže trpíte ochablostí (atonií) střeva. Svého lékaře informujte, že užíváte tento prostředek. Je prokázána bezpečnost a účinnost užívání přípravku Enterosgel u dětí. Enterosgel lze podávat dětem v souladu s uvedeným návodem. Enterosgel je možné užívat v době těhotenství a kojení.