Kategorie e-shopu

Vilcacora - Uňa de gato (Kočičí dráp) kůra jemně mletá 1000g

Přirozená obranyschopnost - imunitní systém. Normální stav kloubů.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 688,00 Kč
Prodejní cena bez DPH598,26 Kč
Sleva
Hodnota DPH89,74 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Vilcacora (vilkakora) znamená v původní řeči indiánů "Svatá rostlina" a patří mezi nejpoužívanější peruánské byliny ve fytoterapii. Je známá i pod názvy Uňa de gato, Kočičí dráp, Cat´s claw. Popínavá rostlina dorůstá do délky 30 m a pro fytoterapické účinky je vhodná až po 20 letech. Jihoameričtí indiáni znali léčivé účinky vilcacory již před dvěma tisíci lety.

Schválená zdravotní tvrzení:

Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
Normální stav kloubů

Vilcacora má velký vliv na imunitní systém. Její užívání pak zvyšuje obranyschopnost lidského organismu. Proto je její užívání vhodné při rekonvalescenci, na posílení organismu po nemocích, atd. Má velmi pozitivní účinky na zdraví kloubů. Je tak vhodná nejen pro sportovce, namáhající své klouby, ale třeba i pro starší lidi, trpící kloubními problémy.

Použití: Užívání vilcacory má význam především pro náš imunitní systém. Podporuje jeho způsobilost k přirozené obranyschopnosti. Pozitivně totiž působí na proces fagocytózy. Tento imunitní systém brání rozšíření v těle nežádoucích cizích látek a pohlcuje staré nebo poškozené buňky. Vzhledem k imunostimulačním vlastnostem je proto nevhodné užívat vilcacoru po transplantaci orgánů či při graviditě. Vilcacora by totiž mohla podpořit domněnku imunitního systému našeho organismu, že se jedná o tělu cizí buňky a mohla by mít snahu tyto cizí buňky zlikvidovat. Mezi další uváděné pozitivní účinky Uncaria tomenthosy patří udržování zdraví našich kloubů. Především starší lidé nebo lidé přetěžující své klouby, např. při některých sportech, by měli užívat vilcacoru jako doplněk svého životního stylu.

Vilcacora má i další využití, bohužel zatím nejsou schválena další zdravotní tvrzení. Na internetu jsou tyto informace lehce dostupné.

Doporučené dávkování: 3x denně čajovou lžičku rozmícháme ve 2 dl teplé vody a vypijeme. Doporučujeme nejdříve z malého množství vody vytvořit pastu a tu pak dolít zbytkem vody. Prášek se tak lépe spojí s vodou a je chutnější.

Upozornění: Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám, ani dětem do 3 let. Neměly by jej pít ani ženy, snažící se otěhotnět - indiáni ji někdy používají jako antikoncepci.

Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu