Kategorie e-shopu

Graviola - anona list 40g

Chuť čaje připomíná čaj s kopřivy. Vzhledem k legislativě EU nelze podávat informace o účincích této byliny. Více se proto dočtete v herbáři, na informačních webech, encyklopediích, v odborných časopisech apod.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 75,00 Kč
Prodejní cena bez DPH65,22 Kč
Sleva
Hodnota DPH9,78 Kč
Dostupnost: SKLADEM

Graviola je listnatý strom dorůstající až šestimetrové výšky s velkými, lesklými, tmavě zelenými listy. Roste v tropických oblastech Jižní Ameriky a její jedlé asi dvaceticentimetrové plody se prodávají na místních tržnicích pod názvem guanábana. O jejich léčivých vlastnostech bohužel vzhledem k legislativě EU, která vstupuje v platnost 15.12.2012 již nesmíme na tomto místě nic sdělovat. Více se o této bylině dočtete v herbáři či na jiných dostupných místech na internetu.

Hlavní použití:

Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 nelze u tohoto produktu uvádět žádná Radou neschválená výživová a zdravotní tvrzení. Seznam Radou schválených tvrzení ve vztahu k bylinám není doposud hotov.

Dokumentovaný výzkum:
v mnoha oblastech - ale ani zde nelze uvést výsledky těchto výzkumů a z téhož důvodu neuvádíme ani oblasti, kterých se to týká. Podle veřejně dostupných informací se tyto odborné výzkumy dělají již od 40.let minulého století

Příprava :
Nálev (infuse): lžíci sušené byliny zalejeme horkou vodou kolem 80 °C (podobně jako u zeleného čaje). Necháme 5 - 10 minut odstát, poté scedíme.. a popíjíme. Pro zvýšení efektu můžeme před vlastní přípravou navlhčit bylinu menším množstvím (několika kapkami) studené vody. Nálev se doporučuje vypít v den přípravy. Tento uchováváme v průběhu dne v termosce. Lze dochutit včelím medem.

Odvar (dekoktum): lžíci sušené byliny necháme 10-20 minut macerovat ve studené vodě. Pak přivedeme k varu a povaříme na mírném ohni minimálně 15 minut (lépe 30 minut). Poté odvar scedíme, případně ochutíme a popíjíme. Odvar se doporučuje vypít v den přípravy (připravujeme tedy 600 ml. - 1 ltr. odvaru denně). Tento uchováváme v průběhu dne v termosce. K dochucení lze použít nejlépe včelí med. Nechutná špatně, Chuť se dá tak trochu přirovnat k odvaru z kopřivy.