Kategorie e-shopu

Yacon list 40g

Yakon se používá jako výborný doplněk stravy při různých redukčních dietách. Má vysoký obsah vápníku, je vhodným doplňkem při obtížích s klouby a osteoporózou. V Peru je často spojena s některými náboženskými rituály.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 75,00 Kč
Prodejní cena bez DPH65,22 Kč
Sleva
Hodnota DPH9,78 Kč
Dostupnost: SKLADEM

YACON - andská rostlina  známá tisíce let, pěstovaná pro chutné bulvy již Inky. Domovem Yaconu jsou východní svahy And od Kolumbie až po severní Argentinu. Roste jako jednoletá nebo víceletá okopanina ve výškách od 900-2700 m.n.m. Dosahuje výšky 2m, listy jsou pokryty chmýřím, květy jsou malé, žluté barvy. Dužnina obsahuje velké množství vody, je slabě nažloutlá a velmi křehká. Rostlina se velmi dobře přizpůsobuje sezónním rozdílům, odolává suchu i chladu, ale je velmi citlivá na mráz. Yakon je domorodými obyvateli hojně využíván pro své výjimečné vlastnosti. V některých částech Peru je bylina dodnes spojena s některými náboženskými a kulturními a rituály. Pro léčivé účely se používají hlízy i listy rosliny.

Dávkování a způsob použití: 8 - 10 listů (ca 5gr.) namočit do litru studené vody, poté povařit ca 5 minut, odcedit a popíjet 3 x denně 1 šálek. Výrobek není určen těhotným a kojícím ženám a malým dětem. Skladovat na suchém a temném místě, mimo dosahu dětí.

Země původu: Peru

Hlízy Yakonu je vhodný podávat i jako součást zeleninových salátů. Jsou bohatým zdrojem fruktooligosacharidů, proto chutnají sladce.

Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat u výrobku žádné informace, které obsahují zdravotní tvrzení. Informace hledejte v článcích nebo herbáři.