Kategorie e-shopu

Kuzu škrob prášek MUSO BIO 100g

Je považován za nejlepší a nejlehčí potravu pro člověka. Nejšetrnější možné zahušťovadlo - úprava omáček, polévek, dezerty, sladká jídla, kvalitní léčivý nápoj,
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 155,00 Kč
Prodejní cena bez DPH134,78 Kč
Sleva
Hodnota DPH20,22 Kč
Dostupnost: Dočasně vyprodáno

Kuzu je tradiční japonský produkt. Pro velký obsah kvalitního škrobu se kuzu používá hlavně jako zahušťovadlo. Kuzu v prášku oceníte zejména kvůli tomu, že je připraveno k rychlému použití a nemusíte rozbíjet malé hrudky. Kuzu je lehce stravitelné, má příznivé účinky na lidský organizmus.

Lžičku prášku rozmíchejte v trošce studené vody, rozpuštěné kuzu vlijte do připravovaného jídla a za stálého míchání vařte asi minutu, kuzu se z bílého změní na průhledné, v tu chvíli je hotové.

Tipy na použití
- Jak zajímavě použít kuzu při pečení se dozvíte v časopise Dobroty zima 2016-17 na str. 14, kde se nachází recept na mrkvový dort.
-  Nebo s kuzu zkuste připravit třeba makové muffiny s nugátovým krémem podle receptu z časopisu Dobroty léto 2016 (str. 14).
-  Kuzu funguje i při přípravě tortill - polentu smíchejte s trochou kuzu, přidejte horkou vodu a vytvořte husté těsto konzistence modelíny, přidejte lžičku olivového oleje a trochu soli, nechte těsto chvíli odpočinout v lednici. Z těsta vytvořte kuličky a vyválejte z nich tenké placky, které opékejte z obou stran na pánvi lehce pomazané olivovým olejem, v průběhu pečení placky lehce pokropte vodou - budou vláčnější.

Kuzu škrob se získává z kořene japonské rostliny pueararie. Jedná se o popínavé byliny a keře z oblasti tropů a subtropů. Pueararie jsou velmi invazivní rostliny, které dokáží pokrýt rozsáhlou plochu včetně vegetace nebo třeba elektrického vedení. Využívá se proto jako krycí rostlina či jako krmivo.

Tento produkt ocení především spotřebitelé se zájmem o ekologické zemědělství a udržitelný systém hospodaření. Biopotraviny vždy prochází systémem kontrol a certifikace, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje jim nést toto označení.

Složení: 100% kuzu, *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství
Skladování: Skladujte v suchu.