Omlouváme se za dočasné omezení platbami přes platební bránu (nadále lze platit bankovním převodem i dobírkou)

ŽAMPION BRAZILSKÝ - BLAZEI MRL 250g

Žampion brazilský obsahuje mimo jiné tři různé betaglukany, minerální látky, fosfolipidy či chitin. Balení obsahuje 250 g biomasy podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia).
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 2650,00 Kč
Prodejní cena bez DPH2304,35 Kč
Sleva
Hodnota DPH345,65 Kč
Dostupnost: SKLADEM

Blazei-MRL (Agaricus blazei Murrill) ABM, himematsutake, žampion brazilský-mandlový - 250 g

Původ
Agaricus blazei jedlá houba s nasládlou chutí a mandlovou vůní, která byla poprvé popsána na konci 19. století, kdy se začala pěstovat na východě Spojených států. Rozmach jejího užívání a pěstování začal po jejím znovuobjevení okolo roku 1970 v Brazílii.  

Žampion brazilský obsahuje tři různé betaglukany (1,3-beta-glukan, 1,4-alfa-glukan, 1,6-beta-glukan), minerální látky, fosfolipidy a chitin.

Balení obsahuje 250 g biomasy podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojovému žampionu brazilskému a je dále umocněn využitím i jeho podhoubí.

Použití: Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat žádné informace, které obsahují zdravotní tvrzení.

Obsahuje betaglukany. Z dodávaných hub obsahuje nejvíce betaglukanů.

Dávkování
Obchodní balení obsahuje 250 g prášku - jemně mleté biomasy (mycelia i primordia) Agaricus blazei. Doporučené denní dávkování 1 - 3 g denně.
Každé balení obsahuje dávkovací lžičku, která zarovnaná odměřuje 2 g biomasy. Obchodní balení je koncipované čtyřměsíční dávka. Biomasu je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody. Prášek biomasy můžete pohodlněji konzumovat po smíchání s jogurtem, jablečnou šťávou či vodou.

Chemické a biologické vlastnosti BLAZEI-MRL (500 mg)

Účinná složka:
Agaricus blazei Murrill – biomasa 500 mg

Pojiva
žádná

Aktivní enzymy
bílkoviny: 5,16 mg, aktivita amyloglukosidázy 0,8 U, redukující cukry 20,38 mg, aktivita proteázy 11,2 mU, polysacharidy vázané na bílkoviny 87,6 mg, aktivita superoxidismutázy (SOD) 275,0 mU, aktivita xylanázy 12,8 U, Cytochrom P-450 0,45 nmoles, aktivita celulázy 0,38 U, Cytochrom P-450 reduktáza 8,9 mU

Přípravek MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy a těžké kovy.