POLYPORUS CHOROŠ OŘÍŠ MRL 90ks

V tradiční čínské medicíně je choroš oříš po staletí používyný jako výborné diuretikum. Balení obsahuje 90 tablet á 750mg. Každá tableta obsahuje 500mg biomasy - podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia).
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 590,00 Kč
Prodejní cena bez DPH513,04 Kč
Sleva
Hodnota DPH76,96 Kč
Dostupnost: Dočasně vyprodáno

Přípravek MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy a těžké kovy.

Choroš oříš roste paraziticky na starých listnatých stromech, nebo také u pařezů - hlavně buků, javorů a dubů. Plodnice se podobají mořské mycí houbě a větví se do mnoha malých nožek zakončených malými okrouhlými kloboučky ve tvaru deštníčků. Po staletí je součástí tradiční čínské medicíny, především jako osvědčené diuretikum.

V čínské medicíně se dále používá jako podpora imunity, podpora růstu vlasů, dodání energie, Čínská medicína zná její antioxidační, antivirové, protizánětlivé, antimutagenní, antibakteriální, protinádorové vlastnosti, dále se tam používá jako prostředek na prevenci před ledvinovými kameny, podávají ho jako podpůrný prostředek při žloutence, obtížném močení, proti chlamýdiím.

Balení obsahuje biomasu podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojovému oříši a je dále umocněn využitím i jeho podhoubí.

Chemické a biologické vlastnosti 500 mg biomasy POLYPORUS-MRL, resp. jedné tablety (750 mg)

Účinná složka: Polyporus umbellatus – biomasa 500 mg

Pojiva u tablet:
mikrokrystalická celulóza, maltodextrin, rostlinný sterean hořečnatý

Balení obsahuje 90 kusů tablet á 750 mg, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy (mycelia i primordia) příslušné houby.

Doporučené denní dávkování je 2-6 tablet, obchodní balení je koncipované jako měsíční dávka. Tablety je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody.