Caigua, Caihua (Achocha) plod 50g

Potravina s nízkými kalorickými a zdravotními hodnotami.
Prodejní cena se slevou
CENA (S DPH): 85,00 Kč
Prodejní cena bez DPH73,91 Kč
Sleva
Hodnota DPH11,09 Kč
Dostupnost: 1 - 3 dny

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU

Caigua (Cyclanthera pedata L. Schard): antioxidant, normální činnost srdce (krevní lipidy), kontrola tělesné hmotnosti - krevní lipidy, normální trávení a funkce střev, normální trávení a funkce jater, pročištění, normální funkce močových cest - ledviny

O příznivých účinkách této byliny na lidský organizmus se dozvíte v HERBÁŘI ROSTLIN nebo na veřejně přístupných zdrojích na internetu.

Příprava: 1 lžíci byliny zalijeme 1l studené vody a na mírném plamení vaříme 3 - 5 minut, scedíme a popíjíme 3 - 5 šálků denné.

Podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 nesmíme podávat žádné informace, které obsahují zdravotní tvrzení.

CAIGUA - Cyclanthera Pedata je peruánská domácí rostlina pěstovaná od nepaměti. Plody jsou 6-15 cm dlouhé bledě zelené barvy. Rostlina je nepochybně původem z Jižní Ameriky, ale dnes ji najdeme i v Mexiku. Je pěstována od Mexika po Bolivii, kde roste hojně v horských údolích do nadmořské výšky 2.000 m. Odolává mnohem většímu chladu než jí příbuzné plodiny. Rostliny vděčí za svoje vlastnosti takzvaným obsahovým látkám. Rostlina je v Peru tradičně po staletí užívána.

Cyclanthera pedata. Přírodní bylinný přípravek známý též jako Cayhua, Caihua, Achocha, Korilla.
Kaywa nebo ačokča je bylinná réva pěstovaná pro jedlé zralé ovoce, které se používá především jako zelenina. Kaywa je známa pouze z kultivace a její plody hojné velikosti naznačují, že se jedná o plně domestikované plodiny. Její použití sahá mnoho století dozadu.